Wpis z mikrobloga

@vinmcqueen: pewnie 2 próg podatkowy, a zgłosił w robocie, że będzie się rozliczał z małżonkiem to nie zwiększyli mu zaliczek na poczet większego podatku... Także pic na wodę bo od razu chciał się z żoną rozliczać, inaczej te 14k zapłaciłby w zaliczkach przez ostatnie miesiące roku.
  • 0
@JackDaniels: @vinmcqueen Dokładnie tak - oświadczenie o wspólnym rozliczaniu i wtedy nie pobierają 32% po przekroczeniu II progu, tylko dalej 12.
I żaden pic na wodę, tylko pokazuję na ile państwo potrafi ruchać obywatela - łącznie wychodzi 19 tys. PLN.
  • 0
@ladzik: Sumujesz dochody obu małżonków, wtedy masz II próg 240 tys., odliczasz składki na ZUS, kwotę zmniejszającą podatek i wtedy wychodzi ile łącznie powinniście zapłacić podatku. Zapłaciliśmy w sumie więcej, więc jest zwrot oprócz samej ulgi.
@witos ja wiem jak się podatek odlicza, ale dalej mi się coś nie klei. Może macie jakąś dodatkowa ulgę?
Bo co innego gdybyś płacił przez jakiś czas roku podwyższony podatek a potem byś się rozliczył z żoną, wtedy faktycznie nadpłata mogłaby być większa
  • 0
@trololo55: No a etatowcy nie płacą wysokich podatków? To jest złodziejstwo, żeby zarobki powyżej 120k PLN rocznie były realnie opodatkowane ponad 50%, nie mówiąc już o rozpatrywaniu razem z kosztami pracodawcy.
Z chęcią sam bym przeszedł na B2B w ryczałt, ale nie można u tego samego pracodawcy.

@vanzs: dziękuję, wycie nocne już mam dawno za sobą :)
@witos: pic na wodę w sensie, że to żadne "kody" tylko z góry zaplanowana przez ciebie akcja ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do ruchania przez państwo to pełna zgoda. Jadą i to bez wazeliny.
  • 0
@trololo55: Teoretycznie? I to o odliczeniach mówisz w kontekście etatowców? Co sobie odlicza etatowiec? Dzieci, internet? A co sobie odlicza człowiek na JDG - ludzie nawet chemię do domu kupują na fakturę, nie mówiąc już o "kosztach" typu auto w leasing, gdzie w ogóle nie używa go do prowadzenia działalności i do tego uzyskuje jeszcze zwrot 50% VATu z auta. Nawet ZUS na JDG jest liczony od 60% średniego wynagrodzenia, a
  • 0
@trololo55: BTW jeżeli na etacie jest tak super, a na JDG tak #!$%@?, to dlaczego powprowadzano blokady typu, że przechodząc na B2B u tego samego pracodawcy nie możesz wybrać liniówki, ryczałtu, nie dostaniesz ulgi na start ani małego ZUSu? Bo ludzie zwiększając swoje zarobki, masowo by uciekali na B2B w miarę zbliżania się do II progu.