Wpis z mikrobloga

Cześć
Czy możecie polecić dobry kontroler dla początkującego, który wyobraża sobie latanie dronem na duże odległości? xD
Czy możliwe jest aby był on uniwersalny do różnych dronów?
Chciałbym spróbować fpv oraz takich, którymi można polatać dłużej.
Jakby dało się połączyć te dwie cechy w jedną byłoby już super. Są wgl. takie strony?
Wg standardu dit, czyli dobry i tani xd ale jakość jest tym czynnikiem najbardziej pożądanym.
#fpv #drony #dron #dji
  • 14
  • Odpowiedz
@zenozed5000: zdefiniuj "duże" odległości, bo to może być różnica między nadajnikiem w 2.4ghz a 900mhz - ale prawie na pewno będziesz chciał żeby miał protokół elrs z nadajnikiem o mocy 1W+, jeśli samo radio nie ma takiej mocy to zawsze można dokupić specjalny moduł - więc w sumie sama aparatura nie ma znaczenia

Prawie każda aparatura może być wykorzystana z prawie wszystkimi dronami*, wirnikowcami, płatowcami etc. wystarczy że moduł nadający sygnał
  • Odpowiedz
@zenozed5000: Radiomaster Boxer, Radiomaster TX16 jeśli rozmawiamy o dronach innych niż DJI. ExpressLRS przy dobrych wiatrach ma dziesiątki jak nie setki kilometrów zasięgu.
  • Odpowiedz
  • 0
@sirgorn:

zdefiniuj "duże" odległości, bo to może być różnica między nadajnikiem w 2.4ghz a 900mhz..


@sirgorn: A na najkie odległości jest podział? XD
Mam na myśli większe odległości niż latanie po domu czy po podwórku. Fajnie byłoby polatać po jakimś większym skrawku ziemii. Zgaduje-do kilkuset metrów.
  • Odpowiedz
@zenozed5000: no nie ma chyba, ale "po jakimś większym skrawku ziemi" raczej się wpisuje w latanie przy nodzę i tutaj nie ma dużych wymagań (do tych legalnych 500m od siebie nawet 25mW Ci starczy), jak @phty wyżej pisał elrs działa na setki kilometrów

Tests have shown that ELRS 2.4GHz can do 33km of range on only 100mW, so when people tell you 900MHz is better with range, it's really not a
  • Odpowiedz
  • 0
Radiomaster Boxer, Radiomaster TX16 jeśli rozmawiamy o dronach innych niż DJI. ExpressLRS przy dobrych wiatrach ma dziesiątki jak nie setki kilometrów zasięgu.


@phty: Parę km to już będzie mega czad.
A są takie kontrolery do dobrych dronów które można kupić i do takich, które można złożyć? (2w1)
Bo na start to wiadomo symulator ale jeśli mi podejdzie to najpierw kupilbym jakiegoś malca fpv, potem może coś złożyć jeśli jest taniej i
  • Odpowiedz
@zenozed5000:

Są takie drony fpv żeby można nimi polatac na takie odległości? Czy fpv=krótko ale szybko, wolne drony=zasięg i długi lot?

Oczywiście że są takie drony dedykowane do lotów long range. Z mniejszych na początek polecam Flywoo Explorer LR4 z baterią li-ion 4S 3000mAh. Utrzyma się w powietrzu spokojnie ponad 20min.
litowo-polimerowy - @zenozed5000: 
Są takie drony fpv żeby można nimi polatac na taki...

źródło: 1000016145

Pobierz
  • Odpowiedz
@zenozed5000: Jesli mówimy stricte o FPV to tak, masz takie kupne drony, tzw. BnF (Bind and Fly, i są najróżniejsze 65mm maleństwa, 5" standardowe jak i 20kg kobyły unoszące 5kg bez problemu, albo takie latające na długie kilometry po górach) i wystarczy przypisać je do kontrolera i latasz, zasięgiem radia bym się nie przejmował, bo to w amatorskich warunkach nie ma znaczenia.
belu_p dobrze zaznaczył, że większym problemem jest obraz i
  • Odpowiedz
@zenozed5000: co prawda fpv dopiero się uczę na cetus x, ale nie chce mi się odlatywać dalej niż 50m, bo w razie gleby trzeba się tam przejść (ewentualnie turtle mode). Mavikeim nie bałbym się odlatywać nawet na kilka km, czujniki, rth, inna historia... Jeśli chodzi o FPV to zdążyłem już zauważyć, że nie ma jednego drona do wszystkiego. Ale jak już masz gogle i kontroler to drony można dokupować. Wydaje mi
  • Odpowiedz
@zenozed5000: Te co wymieniłem działają i na kupne i na składane, pod warunkiem, że mają odbiornik ExpressLRS. DJI ma swój system i się nie wypowiem bo się nie znam.
  • Odpowiedz
@zenozed5000 Zrób kurs na A1/A3 za free na stronie. Wiedz ze dalej niż 120m legalnie nie polecisz bez kategorii szczególnej, której nie da się zrobić przez następne 2 lata bez złożenia deklaracji do końca zeszłego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)Chyba, ze chce ci się wykosztować. Czemu mówię o uprawnieniach? po 1 mandacie odechciało mi się latać bez nich¯\(ツ)/¯ ELRS jest ogólnie polecany ale trudny w opanowaniu. Droższy crossfire
  • Odpowiedz
  • 0
Z mniejszych na początek polecam Flywoo Explorer LR4 z baterią li-ion 4S 3000mAh.


@litowo-polimerowy: dzięki, sprawdzę.

@sirgorn: jeśli zależy mi na fajnym obrazie to cyfrowy?

@belu_p: przepisy interesują mnie na tyle ile mogę latać przy ludziach i żeby wiedzieć gdzie ile mogę. Że względu na ruch podniebny.

@phty: dzięki za szczegóły

@Danteo2:Trochę to zawiłe na początku ale poczytam i pooglądam na YT.
Btw, ile Ci wlepili mandatu
  • Odpowiedz