Wpis z mikrobloga

Niech mi i niebieskiemu ktoś coś doradzi, bo już sami nie wiemy... Planujemy ślub i wesele w lato tego roku, malutkie dla najbliższych (niecałe 30 osób), no ale ponieważ to jedyne takie wydarzenie w życiu, no to chcemy je urządzić po swojemu i z naszą pompą. Jest ślub w plenerze, jest dom weselny z noclegiem i śniadaniem dla gości, planujemy fotografa, może jakieś skrzypce na samą uroczystość... No i mamy problem z muzyką. Jeśli mamy kogoś do tego zatrudnić, to raczej DJ'a niż kapelę, bo tak się nam wydaje wygodniej i dla nas (większy repertuar) i dla niego (może sobie puścić coś do kotleta i zjeść na spokojnie), z tym że czy jest sens zatrudnić kogoś na tak małą imprezę, gdzie nawet nie mamy pewności, że ktoś będzie w ogóle tańczył? Może lepszą opcją będzie zrobienie playlisty i puszczanie muzyki z pendrive'a (ewentualnie dwóch - tanecznej i do kotleta) i po prostu sami możemy te 3 razy w ciągu wieczoru ogłosić rodzinie, że teraz tort, a teraz wspólne zdjęcie. Z tym że wtedy muzyka może być niedopasowana do nastroju gości, bo nikt nie będzie siedział i nadzorował tego. Nie chcemy zrzucać tej funkcji na świadków czy kogokolwiek z rodziny, bo chcemy się po prostu bawić z nimi, a nie kazać im brać się za organizację. Miał ktoś lub uczestniczył w weselu z muzyką puszczaną bez udziału DJa czy kapeli?

#problemypierwszegoswiata #pytanie #pytaniedoeskperta #wesele
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krolowa_Nauk: brałem udział, ale na weselu był DJ a na poprawinach muzyka z pendrive. I bylo spoko. Myślę jednak że na weselu powinien być ktoś kto zarządza muzyka nawet jeśli jest to małe wesele. Przede wszystkim chodzi o stres, jeśli jesteście odpowiedzialni za jakąś czynność to ten stres będzie większy, myślę że zapłacenie za pozbycie się go jest opłacalne.
  • Odpowiedz
@rafal4432: Często się trafi wujek Stefan, który będzie lepiej wiedział co puścić. Jak masz DJa, to on decyduje i Stefan siedzi spokojnie i wciąga bigos,a się nie wtrąca w muzę. NA weselu są ważne dwie rzeczy, jedzenie i muza właśnie, lepiej niech profesjonalista się tym zajmie.
  • Odpowiedz
@FilipWWL: to kolejny argument który przemawia za zamówieniem DJa. Jeśli chodzi o poprawiny to niech sobie wujek posłucha paru piosenek bo już nie obowiązuje taka etykieta jak na weselu.
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk: Weźcie DJ’a. Lepiej niech ktoś zarządza muzyką. Jestem przekonany że goście ruszą na parkiet, w końcu to wesele!
Natomiast weź pod uwagę to ze chcesz DJ’a a nie „dj-wodzirej” bo takich cwaniaków teraz pełno i nie raz byłem świadkiem jak niszczyli wesele swoim „super prowadzeniem imprezy”. Ha tfu na takich.
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk

Zdecydowanie wziąć DJa. Dj to nie tylko puszczacz muzyki, ale też wodzirej, konferansjer. To nawet wizerunkowo by wyglądało na amatorkę i urodziny cioci, gdyby leciały mp3jki z playlisty. Jak się trafi na kreatywnego DJa to on naprawdę potrafi rozkręcić imprezę, nawet małą.
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk: no to szczęścia na nowej drodze życia ( ͡~ ͜ʖ ͡°) nie stresuj się a to będzie super dzień, który będziesz miło wspominać. A i jeszcze jedna rada od starszego kolegi nie przejmuj się opiniami gości nie wszystkim dogodzisz, zawsze znajdzie się ktoś komu będzie coś nie pasować. Najważniejsze żebyście wy byli szczęśliwi i się dobrze bawili.
  • Odpowiedz
  • 0
@rafal4432: o gości się nie martwię, bo to sama najbliższa rodzina, z którą jesteśmy bardzo blisko, więc nawet bez muzyki by nie dawali po sobie poznać, że się źle bawią (może z wyjątkiem dzieci, bo one są z zasady szczere xD). Po prostu chciałabym, żeby się dobrze bawili i nie musieli udawać xD
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk tu didżej weselny ;⁠) z mojego doświadczenia nie na każdą imprezę jestem potrzebny, natomiast w takim przypadku powinna być wyznaczona osoba do pilnowania muzyki. Dostęp do laptopa z playlistą dla wszystkich to generalnie zły pomysł. Dlatego czasem łatwiej wziąć jakiegokolwiek didżeja, aby chociażby sprzęt rozstawił i go pilnował. Najmniejsze wesele grałem na 18 osób, także Wasze to już takie o 50% większe :D jakbyś miała jakieś pytania to możesz śmiało
  • Odpowiedz