Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś w ściąganiu sim-locków z #iphone?

Potrzebowałbym odblokować 4S i nie wiem właśnie, czy da radę to zrobić samemu przez #jailbreak i później jeszcze jakieś dodatkowe czynności.

Parę stów, jak w serwisie wołają, to trochę walnięte.

#simlock #apple #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bart606: pierwszy lepszy update sytemu wroci ci simlocka (upgrade basebandu). Imei odblokowane jest w bazie Apple wiec jest dożywotnie. A nakładki na sim tez nie działają zawsze. Kup sobie spokój za niewielka kase.
  • Odpowiedz
@bart606: @loopez: na 4S nie ma możliwośći zdjęcia simlocka po JB. Co do oblokowywania w Apple to zależy, bo jak jakaś egzotyczna sieć to może się to okazać nieopłacalne, wtedy lepiej kupić podkładkę. http://www.simlock.pl/ niech oni Ci powiedzą ile będziesz musiał zapłacić i wtedy się zastanów co się bardziej opłaca.
  • Odpowiedz
@bart606: prawdopodobnie nie obsługuje iOS 7.1 (jak pewnie większość teraz bo dopiero niedawno wyszedł), więc lepiej się wstrzymać i kupić taką, która będzie obsługiwała najnowszy soft. Raczej nie powinno być wtedy żadnych problemów, nie masz się o co martwić.
  • Odpowiedz
@bart606: a nie wiesz do kiedy Ty będziesz miał simlocka? Kupiłem jakiś czas temu na niemieckim ebayu i musiałem poczekać kilka miesięcy aż sieć usunie mi simlocka no ale było za friko
  • Odpowiedz
@mrOlii: Telefon nie jest mój, tylko znajomej. Zapytała mnie czy da radę ściągnąć, a ja choćby z własnej ciekawości się interesuję.

Sim-locka aktualnie ma na Vodafone.
  • Odpowiedz
@adizj: A jeszcze pytanie, jak wydadzą jakąś aktualizację, to to przestanie działać?

Albo może da się zainstalować aktualizację na życzenie, w sensie, że jeśli jej nie chcemy, to się nie instaluje?
  • Odpowiedz
@bart606: dopóki sam nie wejdziesz w opcje "uaktuatkualnienia" w ustawieniach to aktualizacja się w ogóle nie pobierze na telefon, jeśli wejdziesz w tę zakładkę to może się pobrać, ale będziesz musiał wyrazić zgodę na aktualizację. Nikt Ci na dzień dzisiejszy nie powie, czy dana podkładka będzie działała przy najbliższej aktualizacji, zależy od budowy samej karty i tego co zmienią w oprogramowaniu, najlepiej wstrzymywać się z aktualizacją i sprawdzać na forach
  • Odpowiedz