Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!
Jestem w trakcie wykańczania mieszkania i zastawiam się nad meblami. Większość biorę od stolarza na wymiar. Kuchnia będzie w lakierze, ale zastanawiam się nad pokojami. Dostałem wycenę frontów w szafach zarówno w lakierze jak i płycie laminowanej i różnica jest bardzo duża. Do tej pory w poprzednim mieszkaniu miałem jedną szafę z frontami z białem płyty i z wyglądu była fatalna - zastanawiam się czy to kwestia słabej płyty czy po prostu te laminaty tak słabo prezentują się na żywo. Zależy mi na białych i antracytowych frontach w macie. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia jak spisują się takie meble i przede wszystkim czy nie wygląda to źle? Może macie do polecenia jakieś płyty laminowane/dokładne odcienie? Słyszałem, że Egger robi bardzo ładne płyty i nie odbiegają od lakieru pod kątem wizualnym.

#remontujzwykopem #meble #meblenawymiar #stolarstwo #kuchnia
  • 15
  • Odpowiedz
@Wiatrakkk: kwestia słabej płyty. Mam białe z eggera (W962 SM) i wyglądają dobrze. Ale jak patrzyłem na próbnikach, to niektóre odcienie białego faktycznie wyglądały (w moim odczuciu) gorzej, jakby były słabo pokryte kolorem.
Kupowałem też szare od nich, musiałbym poszukać dokładnego koloru, wyglądały lepiej niż lakierowane, które moi starzy kupili u jakiegoś januszowego stolarza.
  • Odpowiedz
@Wiatrakkk biały laminat zawsze brzydko wygląda, zastanów się nad " popiel " ja u siebie mam kilka szaf w pokojach i jest lux nic się z tym nie dzieje. Tańszy od lakierowanych frontów napewno będzie akryl ale też dużo droższy niż laminal
  • Odpowiedz
@roonie: brałem w centrum.meble.pl, większe zamówienia odbierałem osobiście, bo jednak z dostawą trzeba uważać. Raz nie chciałem specjalnie brać wolnego (bo mają krótko otwarte), bo zamówienie nieduże, zapłaciłem za dostawę, miał ją przywieźć jakiś zjeb z rabena, który zadzwonił i powiedział, że on nie wjedzie na osiedle, bo nie, bo ma za ciężkie auto.
  • Odpowiedz
  • 0
@goferek: byłem dzisiaj w hurtowni, gdzie były te płyty i W962 SM został zastąpione przez W960 SM, ale podobno te płyty są korpusowe, nie na fronty :( ogólnie w porównaniu do lakieru wciąż wydaje mi się, że białe które widzialem wyglądają słabo (ale tej W960 nie widziałem na żywo)
  • Odpowiedz