Wpis z mikrobloga

Jaki polecacie aparat dla amatora? Zastanawiam się czy odkładać pieniądze na jakiegoś top samsunga/iphone czy lepsza jakość zdjęć będzie jakimś Nikonem D7500.
Najnowsze smarfony robią dobre zdjęcia i trudno na komputerze dostrzec różnice z pełnoprawnym aparatem. Budżet 5000zł
Jakiś d7500, lumix g90, jakieś sony czy jednak smartfon?
Głównie chodzi o fotografowanie natury góry, zdjęcia z podróży. Z tego co widze na necie to zdjęcia z telefonów nawet wyglądaja lepiej.
#fotografia #telefony
  • 6
@Sumiru: jeśli chce ci się bawić w Photoshopie lighteoomie czy innym programie do edycji to aparat zrobi lepsze zdjęcie. Jak ci się nie chce to lepiej telefon.
Dodatkowo warto pamiętać że najlepszy aparat to ten który masz przy sobie. Nie każdemu chce się łazić z aparatem. A telefon mamy zawsze przy sobie
@Sumiru: za 5000 to kup sobie Sony A7II i upoluj obiektyw Sigmy 35 1.4, zmiescisz sie na styk w budżecie. aparat może ci sie uda nowy, szkło już używka - nie pchaj sie w lustrzanki z takim budzetem, to już relikt przeszłości.
Jeżeli chodzi o zdjęcia z podróży to musisz pomyśleć jakim środkiem transportu będziesz się przemieszczał i wybrać kompromis pomiędzy jakością zdjęć i wielkością aparatu. U mnie skończyło się to na iPhone który robi za aparat gdy gdzieś lecę z małym bagażem... i bezlusterkowacem, w którym też patrzyłem żeby był jak najlżejszy. Imho "dużym" aparatem ja robię zdjęcia, takie jak ja chcę... telefon robi zdjęcia takie jak on chce, ja mu tylko wskazuję