Wpis z mikrobloga

#akwarystyka #akwarium
który filtr zewnętrzny polecacie do akwarium 150l z duzą ilościa roślin i ryb? Myślałem nad aquaelem ultra albo ultra max. Czym one się różnią? Na yt widziałem test i te 900 1200 1400 to wydajność taka sama tylko różnią sie ilościa koszy. I dlaczego na alledrogo jedne są po 500 a taki sam w innej aukcji jest po 1500 o.O Główny parametr przy zakupie to to żeby był cichy
  • 16
  • Odpowiedz
@pavlo0: wydajność przybliżona jeśli chodzi o pompę, dodatkowy kosz to większa powierzchnia do zasiedlenia się bakterii. To kluczowe w kubelkach. Mam tetre ex 700+, dla Ciebie zbyt mały, ale ten większy model już spoko. Przy otwartej szafce go nie słyszę. Jest ultra cichy. O aquael niestety się nie wypowiem :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Igrekpl @ploomberg moze zadam głupie pytanie ale jaka powinna być kolejność wkładów w aquael ultramax 1000 z 3 wkładami - gąbka, ceramika i wata? woda idzie od dołu do góry czyli na moje na samym dole powinna byc gąbka a producent na sam dół dał wate a na samą góre czyli na sam koniec gąbke. Przecież to bez sensu, gąbka powinna być pierwsza czyli na samym dole
  • Odpowiedz
@pavlo0 mam fluval 207 i 3 kosze na media, od dołu mam gąbkę, potem ceramike, a na samej górze zeolit, wszystkie kosze dodatkowo sobie oddzielilem watą.
  • Odpowiedz
@pavlo0 to wtedy cały syf pójdzie przez wszystkie media i dopiero na samej górze się zatrzyma w gąbce. Więc dobrze rozumujesz, najpierw gąbka, potem reszta.
  • Odpowiedz
  • 0
@Igrekpl: tylko ze jeszcze jest prefiltr z gąbki, ja juz sam nie wiem jak to zamontować ;p
edit, ta wata to bedzie po 2 dniach do wywalenia ;p
  • Odpowiedz