Wpis z mikrobloga

Witam

Dawno tego nie było, a chcę sprawdzić czy wszyscy żyją, więc mam pytanie - szukacie jakiegoś filmu na weekend? Jeśli tak, to podajcie gatunek, a chętnie wam pomogę, choć uprzedzam, że głównie zajmuję się mało znanymi filmami.

Pozdrawia Janusz - tak, ten #filmowyjanusz

#film #filmnawieczor #weekend
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hacerking: komedia na wieczór do obejrzenia z różową. Zaznaczam, że oboje nie przepadamy za schematycznymi komediami romantycznymi, ale już takie w stylu "50 pierwszych randek", albo "Ja, Irena i ja" mogą być.
  • Odpowiedz
  • 1
@EsteradThyssen: No to musicie obejrzeć "Cashback" z 2006 roku oraz "The Little Death", choć ten drugi tytuł jest bardziej dramatem, który pod koniec nawet potrafi wzruszyć, to jednak naprawdę robi wrażenie, ponieważ mamy do czynienia z filmem o cholernie dziwnych fetyszach.

PS Z takich bardziej standardowych, to dobrze się bawiłem na "Man Up, więc polecam.
  • Odpowiedz
@hacerking: Coś co trzyma w napięciu od początku do końca, a najlepiej z jakimś świetnym plot twistem. Kino, które wbija w fotel. Uprzedzam, że widziałem dość sporo filmów (jakieś 2400 ocen na filmweb). Najlepiej, żeby było dostępny na Amazonie bądź Netflix, ale szasnę pewnie niewielkie, więc chociaż na jakieś mniej legalnej stronie ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@razzor91: Nie mam pojęcia, czy będzie to dostępne online, lecz polecam "The Host Perfect", lecz z góry uprzedzam, że obejrzenie trailera sprawi, iż wtedy zaskoczenie nie będzie robiło takiego wrażenia. Tak samo będzie w przypadku "Better Watch Out", lecz twist wyskakuje po 30 minutach seansu.

PS Jeśli nie potrzebujesz twistu, ale chcesz coś, co trzyma w napięciu przez cały seans, to musisz poznać "Escape from Pretoria" (trzyma w napięciujak cholera),
  • Odpowiedz
a chcę sprawdzić czy wszyscy żyją,


@hacerking: Żyją, ale co to za życie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Cześć. Coś jak Gomorra, Suburra, Sicario? Solima, Villeneuve, Sheridan, czyli dobry scenariusz, zdjęcia i wszystko ładnie zapakowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hacerking
a jakas komedia nieromantyczna w stylu "w starym, dobrym stylu?" albo w klimacie Woody'ego Alena? Tzn. humor odrobine wyższych lotów niż kinowe gnioty z Sandlerem :D Mało widziałem, więc mogę nie znać nawet klasyków. Thx!
  • Odpowiedz
  • 1
@lisu91: Jeśli chcesz coś w starym stylu, lecz w nowoczesnym opakowaniu, to polecam obejrzeć "The Comeback Trail" lub "Black Dynamite" oraz coś w miarę starego, a więc "Grand Theft Parsons".
Do tego bym dorzucił coś z nutką komedii, a więc "The Road Within" oraz "Er ist wieder da" - to niby jest komedia, to jednak tylko pierwsza połowa taka jest, ponieważ w drugiej widać, że gdyby Hitler wrócił dzisiaj, to
  • Odpowiedz
  • 1
@panmimoskok: No to polecam obejrzeć "Stockholm", "Free Fire" - jest to mega absurdalne, to jednak wymiany zdań, gdy do siebie strzelają, to partolone złoto, a jeśli chciałbyś coś mega klimatycznego i nostalgicznego, to musisz poznać "The Old Man & the Gun".
  • Odpowiedz
  • 1
@reggie82: Ok, to weź sobie "Fleuve Noir", "Poker Night" (zauroczyłem się w tym, lecz jest w nim nutka absurdu, która może odrzucać), a do tego weź sobie "Black Butterfly".

PS Pewnie to znasz, ale jeśli nie, to musisz poznać "Who Am I", bo zakończenie niszczy głowę i po dziś dzień nie wiem jak oni to zrobili :D
  • Odpowiedz