Wpis z mikrobloga

@Lynch9: to może to nadwrażliwość, a nie próchnica. I nie, próchnica tak szybko nie postępuje, ale jeśli faktycznie jest tam ubytek, który jest głęboki i dochodzi w okolicę miazgi, to w 2 miesiące ząb może obumrzeć.
  • Odpowiedz
czemu kanałowe? To próchnica tak szybko postępuje że kanałówka za 2,5 miesiąca?


@Lynch9 Nie wiesz jak głęboko jest obecnie próchnica jeszcze jak dodałeś że "regularnie stosuje płyn do płukania biorepair to przechodzi" czyli masz to jakiś czas. Pamiętaj że poza próchnicą trzeba tego "materiału" sciągnąć trochę więcej niż próchnica żeby wyleczyć leczyć zęba - zbyt głęboko możesz wpaść na miazgę i tyle. Czym głębsza zmiana to pojawia się też problem za X
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: @janeknocny Byłem u dentysty (ponoć bardzo dobra jeżeli chodzi o leczenie kanałowe) zrobiła mi zdjęcia tych dwóch bolących zębów, powiedziała mi że nie ma żadnych oznak które świadczyły by o procesie zapalnym albo o tym że są jakieś przesłanki do wdrożenia leczenia kanałowego, nie przytocze fachowych słów jakich używała, ale była mowa o jakiś komorach, i o czymś co często pojawia się w okolicach miazgi zęba gdy jest tam proces
  • Odpowiedz