Wpis z mikrobloga

Amiszki pierwszy raz odwiedzają lotnisko. Nigdy wcześnie ani nie widziały lotniska, ani nie leciały samolotem. Jakby odciąć mi internet i telewizję to swoje doświadczenia życiowe mógłbym zrównać do doświadczeń amisza. Też nigdy nie byłem na lotnisku, ani nie leciałem samolotem. Nigdy nie robiłem tak wielu rzeczy, które dla przeciętnego obywatela Europy są codziennością.

Jestem chłopem ubranym w parciany worek po kartoflach, który widział tylko swoją zabłoconą wiochę i okazyjnie, okresowo bywał w okolicznych większych miastach. Nawet nie byłem w stolicy naszej krainy.
Jestem chłopem w parcianym worku na miarę XXI wieku.
#przegryw
DoktorNauk - Amiszki pierwszy raz odwiedzają lotnisko. Nigdy wcześnie ani nie widział...
  • 2
  • 0
@DoktorNauk: Fajnie, że to wrzuciłeś, bo sobie potem oglądałem sporo materiałów o amiszach.
Też się chłop czuje jak taki amisz, a niby żyje w cywilizowanym świecie, ma dostęp do internetu i tak dalej, ale nic z tego nie wykorzystuje.
Amisze możliwości takich nie mają, a i tak jakoś zadowoleni z tego swojego życia w większości.
Nawet w jednym materiale było, że jakiś pan leciał samolotem po raz pierwszy mając jakoś 40