Wpis z mikrobloga

Nie miałem wcześniej do czynienia z automatami. Jest sens się w to pakować, czy za tą cenę nie będzie działać poprawnie?


@okelm84: może działać poprawnie, ale czy jest sens się w to pakować to już tylko Ty możesz sobie odpowiedzieć. nie ma żadnego logicznego powodu dla którego ze względów funkcjonalnych ktoś miałby wybrać kwarca, to wyłącznie kwestia snobistyczno-zajawkowa

@advert nie upieram się przy kwarcu. Nie znam się na automatach i nie wiem, czy np. automaty zaczynają się od 2k w górę, a ten przestanie działać po pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@okelm84:

czy np. automaty zaczynają się od 2k w górę


znajdziesz sprawne automaty za mniej niż 1k, np. różne Orienty z in-housowymi mechanizmami, które na timetrendzie zaczynają się już od 8 stówek, więc ten Lorus też powinien być ok, szczególnie, że siedzi w nim mechanizm od Seiko. Automatów się klepie rocznie setki tysięcy sztuk, z resztą to był przecież wiodący mechanizm jeszcze w latach 70-tych, przed tzw. rewolucją kwarcową.

"Urokiem" automatów
@okelm84 też rozważam tego lorusa. Wrzuć foty jak dojdzie.
A co się stało z poprzednim? Automat czy kwarc? Ja mam Tissot LeLocle z 7 lat i śmiga jak nowy, kwarcową grovanie za 3 stówki już chyba z 10 lat.
Moja mama do dziś ma w szufladzie kwarcowy noname z jakimś wzorkiem co 25 lat temu ojciec wylosował zarzucając monety do jakiegoś automatu xD
@xqwzyts poprzedni kwarc, uszkodzenia mechaniczne. Wskazówka od stopera się urwała. Zegarmistrz stwierdził, że coś tam jest pogięte i tarczę trzeba wymienić.
@okelm84: kwarc pod względem funkcjonalności bije na głowę automaty. Nie musisz się bać wstrząsów, magnesów, ustawiania daty o niewłaściwych godzinach, cofania czasu. Na werki automatyczne każda z wymienionych opcji działa negatywnie. Pamiętaj, że taki zegarek trzeba też co kilka lat serwisować, a to też kosztuje. Jak nie jesteś zegarkowym pasjonatem, to lepiej zostań przy kwarcu. Tutaj dowolna marka japońska będzie dobra.