Wpis z mikrobloga

1.Jakie są dostępne sposoby równania ścian płytami k-g, tak aby nie zdzierać farby albo nie daj boże, zrywać tynków? Czy jakby zedrzeć takie placki żeby móc przyczepić po zagruntowaniu klej/piankę to wtedy to może tak być?
2.ak rozumiem w takie coś można się bawić tylko w najwyższej ewentualności na ścianach, bo jeśli chodzi o sufit to tam tylko wiercenie i stelaż?
3. Jakie wygłuszenie daje się pod sufit podwieszany a jaki pod panele/płytki aby jak najmocniej wytłumić wielką płytę której nigdy się nie wytłumi?
#pytanie #remontujzwykopem #mieszkanie
  • 5
  • Odpowiedz
@interpenetrate malujesz ściany gruntem szczepnym i klejsz normalnie płyt na klej do gk na placki.

Tak, wiercenie i stelaż który możesz dodatkowo wygluszyc wata akustyczna z rokwoola, chyba że nie chesz to wtedy możesz jechać na m system ściany i sufity wtedy nie musisz kleić tylko wiercisz, film instruktażowy jest na YT

Pod panele, najlepiej folia potem są maty wygłuszające normalnie do zakupu
  • Odpowiedz
malujesz ściany gruntem szczepnym i klejsz normalnie płyt na klej do gk na placki.


@Wykop24h: no ale jak, wiesz, z tym tynkiem nic się nie dzieje nie, ale przecież jak na niego dam grunt - to co mi to da, jak przecież zwiąże jego powierzchnię tylko?
Czemu radzisz klej do gk na grunt, zamiast jakiegoś nie wiem, jak mi się wydawało właśnie kucia jakichś placków w ścianie i dopiero wtedy przykleja
  • Odpowiedz
@interpenetrate
Przed przystąpieniem do jakich kolwiek prac zwiazany z zmiana struktury ściany należy ją zagruntować żeby zwiększyć przyczepność, związać podłoże i ja odpylic.

GRUNT A GRUNT SZCZEPNY są dwa dwa różne materiały. Grunt szczepny jak sama nazwa wskazuje na pomóc w związaniu/szczepieniu się razem z tynkiem, zawiera on ziarna piasku do którego lepiej się trzyma klej, chyba że na ścianie jest sam tynk bez żadnej farby to wtedy zwykły grunt wystarczy.

Oczywiście
  • Odpowiedz