Wpis z mikrobloga

#gielda Co sądzicie o WITTCHEN?
Kapitalizacja 520 mln - zysk roczny okolice 60-70 mln Wskaźnik C/Z poniżej 8 Kurs 28,4 pln
W 2022 3,3 zł dywidendy w 2021 3,03 zł. Jak by dali za 2023 3 zł to przy obecnym kursie daje ponad 10%
Jeżeli zakładamy poprawę sprzedaży detalicznej, która była słaba ostatnio i koniunktury to ten rok powinien być rekordowy
Mocny złoty sprzyja wynikom spółki
Spółka planuje ekspansje na rynki zachodnie
ROE 35,6% ROA 20,38% za 3 kwartał 2023
Aktywa 341 mln Zobowiązania 145 mln
Tu szersza analiza https://www.sii.org.pl/17014/analizy/analizy-i-komentarze/analiza-na-zyczenie-wittchen-spolka-wciaz-ma-pole-do-rozwoju.html
  • 7
  • Odpowiedz
@drylu09: farmazoniarz spekulant naganiał na to jakis czas temu. pewnie chciał część zrealizować bo po info podskoczyło wraz z obrotami. ostroznie.
  • Odpowiedz
  • 0
@widmo82: z 2 strony mamy spółkę Answear gdzie 0 dywidend, wycena wyższa niż wittchen z zyskiem góra 25 mln i niższym kapitałem własnym, o wskaźnikach nie wspominając
  • Odpowiedz
@drylu09:
Wydaje się ok, podchodziłem do spółki 2 razy i po namyśle wolałem jednak XTB co było dobrą decyzją xD
Ale gdybym miał wybrać 15-20 spółek to pewnie by się znalazła na dalszych miejscach . Fajnie się rozwija za granicą nisko kosztowo tj. najpierw wystawiamy na jakimś amazonie, potem sklep internetowy i ewentualnie potem kilka salonów albo showroomów.
Z minusów spółka bardzo szybko się rozwijała pod względem przychodów w ostatnim
  • Odpowiedz
  • 0
@Mysciak: 1 kwartał zawsze był słaby więc tu nie ma co oczekiwać setek mln, co do detalu to wydaje mi się, że sprzedał już sporo, zostali najtwardsi a od 24 silnoręki zbiera
  • Odpowiedz
@drylu09:
Ale nie mówię, że 1 kwartał będzie jak 4 tylko porównując rok do roku xD Więc 4 i 1, może 2 2024 nie powinien być jakiś super. Od może q2 albo q3 może będzie lepiej
Grubas chce ten papier #pdk xD
  • Odpowiedz
@drylu09 moim zdaniem to całkiem rozwojowa spółka, ten zjazd z września był niezasłużony i od tamtego czasu powoli straty są odrabiane. Obecnie widać opór przy 30 zł.
  • Odpowiedz