Wpis z mikrobloga

Mirasy, żona będzie wymieniała telefon, zawsze miała mocne telefony, obecnie S23.
Chciałaby sprawdzić Iphone.
Jakiego jej doradzacie tak żeby nie przekroczyć mocno 5k, a żeby była zadowolona ze zdjęć, filmów i dobrej baterii.
Spokojnie wystarczy wersja 128gb, raczej odrzucam wersji max ze względu na wielkość.
Głównie myślę chyba nad 14pro vs 15pro, warto dopłacać do 15? Wiem, że co roku jakieś awantury z grzaniem, bateriami itp?
Jeśli już to gdzie kupić najlepiej i najbezpieczniej na fakturę.

#iphone #telefony #apple
  • 15
@PurpleHaze: dobre pytanie, ogólnie to jestem biegły w telefonach i informatyce, ale od lat uciekam od apple, więc nie wiem kompletnie niczego na temat tej firmy i ich telefonów :P
Widzę że w Sferisie jest 14 pro, ale drożej niż 15 pro, przypadek?
@Wojtas87: Ktoś wmówił, że 14 pro lepszy i chyba stąd te ceny, ale tak nie jest. 14 pro nie opłaca się, a jak wchodzisz z czystym kontem w Apple to lepsza 15, bo masz USB-c.

Ps. U nas 3/4 DevOpsów siedzi na MacBookach i sam z tego powodu przeszedłem na iPhone (ale szukałem też telefonu co czasem zastąpi mi Nikona oraz chciałem video w D-log).
@Wojtas87: naczy ogolnie jest tak, ze z wyjsciem kolejnego modelu, poprzedni w wersji pro przestaje byc produkowany i szybko znika ze sklepow.
Minelo prawie pol roku od debiutu iphone 15, wiec 14 pro bedzie juz bardzo ciezko dostepny.

Najlepiej zerknij na peppera w temacie historycznych cen i aktualnych promocji.

Bo wydaje mi sie ze dylemat 14p vs 15p aktualnie juz nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PurpleHaze: Czyli krótka piłka, poluje na 15 pro. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Te wszystkie recenzje że telefon pali w ręce i bateria trzyma pół dnia to chyba trochę przesadzone?
Podczas normalnego korzystanie i pewnie po kilku aktualizacjach nie powinna płakać z tego powodu?
@Wojtas87: jak ma zmieniać z S23 to imo warto jedynie na 15 Pro / 15 Pro Max
problemy z grzaniem to była kwestia software'owa i jak zwykle dotyczyła garstki użytkowników, tylko temat był rozdmuchany bo apple. załatane już dawno w update iOS. Bateria starcza spokojnie na cały dzień
Te wszystkie recenzje że telefon pali w ręce i bateria trzyma pół dnia to chyba trochę przesadzone?


@Wojtas87: Mam Pro i nic takiego nie zauważyłem. A wersja MAX to pozwoli ci cały weekend przepracować bez ładowania jeżeli nie oglądasz na nim filmów.
@Wojtas87: Możesz kupić jej zwykłą 15 i będzie zadowolona, bo tam aparaty poszły mocno do przodu. Szkoda przepłacać za dodatkowe bajery typu tytanowa obudowa i 120Hz itp.
@vnzb92: Szkoda że na tym obrazku nie informują o rozmiarach matryc bo zwykła 15 ma mniejszą matrycę od modelu pro więc nie jest to ten sam aparat :). Na dodatek obiektyw ultra szeroki nie ma autofocusa w przeciwieństwie do modelu pro