Wpis z mikrobloga

Hej,
ćwiczył ktoś już wymianę całych slotów DRAM D5?
Mam taką płytę MSI X670 gdzie 3 sloty są całkowicie zdewastowane i jedyny nieuszkdzony, tak jak jedno ze złącz DDR5 w tej płycie:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mag-b650-tomahawk-wifi-12022994/?sekcja=outlet

Jak rozumiem takie rzeczy naprawia się poprzez wylotowanie całego slotu i wlutowanie nowego w to samo miejsce?

Ale o ile sprawa jest trudniejsza kiedy z tyłu nie ma punktów, tzn. w mojej płycie PCB z tyłu jest całkiem gładkie PCB.

#serwispc #pcmasterrace #komputery
  • 5
@majk3l zmieniałem 2x sloty ddr3 i się udało.
Dla pierwszej trochę pady na początku zdewastowałem, ale udało wymienić i plyta działa do dzisiaj.
Drugie podejście było już o niebo lepsze, bo piny gniazda owinąłem drutem i na to poszedł duży glut cyny i potem jeździłem grotem aż wyszło gniazdo.

U Ciebie wymiana będzie inna, bo płytę trzeba rzucić na preheater i grzać hotem od góry wcześniej zasłaniając okoliczne kondki i elementy plastykowe.
@JoeBlade: @Sla_Voy: thnx, ale dawcę trzeba mieć? Bo nie widziałem na aliexpresie złącz ddr5. Nie jestem doświadczony w lutowaniu czy takich naprawach, ale sprzętu do naprawy coraz więcej się przewija.

Muszę jakiegoś serwisu poszukać do stałej współpracy, bo zdarza się, że klienci...