Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@msq: spoko, tylko jakbym byl fanboyem apple to nie musial bym takich pytan zadawac, 4:3 to najlepsze proporcje dla tabletow, ale rozumiem, ze ktos kto nie mial porownania moze uwazac inaczej
  • Odpowiedz
@dopeboy: Mam tablet 10'' o rozdzielczosci 1280x800 i dla mnie to jest idealne rozwiazanie. Do czytania uzywam eczytnika bo czytanie czegos dluzszego niz wpisy Przemka Pajonka czy czegos prostszego niz zakrecone pdfy na tablecie to jakies kosmiczne nieporozumienie :)
  • Odpowiedz
zgadzam sie, czytanie na tablecie 16:9 jest niewygodne


@dopeboy: Zalosna manipulacja malego, niegrzecznego chlopczyka.

Po wielu latach wpatrywania sie w swiecace ekrany decenisz czytanie z epapieru. A twierdzenie ze epapier i tablet do czytania nadaja sie tak samo moze wyjsc tylko spod palcow kogos, kto nie ma porownania, czyli nie wie o czym pisze.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@msq: ale ja slowem nie wspomnialem o e ink, po prostu #!$%@? mnie moda na panoramiczne ekrany, najbardziej to boli wlasnie w tabletach i laptopach o mniejszych przekatnych.
  • Odpowiedz
@dopeboy: Jesli uwazasz ze to nisza na rynku to niech za Twoimi przemysleniami pojda czyny - chinczyki wyprodukuja co sobie zazyczysz. A ze 'markowe' tablety z andkiem tego typu nie powstaja? Widocznie 'marki' uznaly ze nie ma na to wytstarczajacego popytu. Firmy zwykle produkuja cos dla kasy, ale tez zdarza im sie podejmowac bledne decyzje....

Po chwili zastanowienia dochodze do wniosku ze nie skusilbym sie na taki tablet.
  • Odpowiedz
Widocznie 'marki' uznaly ze nie ma na to wytstarczajacego popytu


@msq: tu nie chodzi o popyt, tylko o to, że produkcja matryc 16:9 jest po prostu najtańsza ekonomicznie, dlatego Apple nadal wspiera bardziej ergonomiczne rozdzielczości jak 16:10 przy macbookach i 4:3 przy ipadzie, bo tutaj nie liczy się tylko cięcie kosztów.
  • Odpowiedz