Wpis z mikrobloga

#smartfony #samsung #xiaomi
Jako wieloletni fan technologii i świata smartfonów, dużo siedzę w temacie i takiego fikołka to się nie spodziewałem. Jestem na bieżąco ze wszystkimi newsami, chciałem sobie w końcu kupić coś świeżego i padło na S24, bo wiem, że aparaty dorównują tym z Pixeli czy iPhone. No, że po prostu trzymająca jakiś tam poziom górna półka powiedzmy, niż coś budżetowego. Wcześniej miałem Sony XZ2, teraz przez 3 lata Xiaomi Mi 10T Pro... i mam pytanie. Dlaczego S24 robi tak #!$%@? zdjęcia? xD Jestem zniesmaczony, że z tego Mi 10T Pro, teoretycznie 4-letniego smartfona ze średniej półki, fotki wychodzą po prostu naturalne, bo nie są mielone przez AI i #!$%@? wie co. Oczywiście w opcjach zminimalizowałem (bo się #!$%@? wyłączyć nie da) wszystkie ulepszacze. Próbowałem też robić fotki 50mpx i także w trybie Expert RAW, ale to nie pomaga. No i kolejny fikołek - cyfrowy zoom (30x) głównym obiektywem w Mi10T Pro daje dużo lepszy detal niż 30x (3x tele + 27 cyfrowy) w S24.

Skąd te żółte artefakty? Dlaczego zdjęcia są tak mocno skompresowane? Dlaczego uciekło tyle detalu? Dlaczego nie mam możliwości wyłączenia HDR (oprócz tego trybu Expert RAW) w podstawowym widoku trybu auto (przez co zdjęcia wychodzą płaskie i mdłe)? Chętnie zrobię inne fotki do porównania jak macie coś w głowie, co mi udowodni, że jednak aparat w S24 jest lepszy, a nie po prostu przecukierkowiony dla postów na instagrama.

Nawet nie muszę podpisywać, które zdjęcie z czego. Żeby nie było, porównywałem też z S22, S23, robią zdjęcia z bardzo podobną charakterystyką. Czy naprawdę wszystkie smartfony teraz oceniane jako "super" do fotografii dają taki fatalny obrazek?
https://imgur.com/a/KsWpDsM

Btw. chciałem taki post wrzucić na r/samsung, ale posty są usuwane w momencie dodawania (karma +1k), nie wiem o co chodzi.
ominous3 - #smartfony #samsung #xiaomi
Jako wieloletni fan technologii i świata smart...

źródło: wtf

Pobierz
  • 2
Może po instalacji samsung camera assistant będzie możliwość jeszcze bardziej ograniczyć postproces? Ogólnie to szału nie ma z nową generacją samsunga, nie bez powodu pixel wygrywa w kategorii zdjęcia ślepy test na dużej grupie ankietowanych drugi rok z rzędu. Dosyć czyste zdjęcia jak na smarfony to są wstanie wyprodukować nowe xperie V.
@ominous3 ogółem pokaż całego les paula ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale wracając do tematu, mam S24+ (zgłosiłem zwrot i czekam aż odpiszą) i inteligentną optymalizację zostawiłem na średnim poziomie. Gdy miałem minimalną zdjęcia wychodziły słabiutko… gdy zrobiłem zdjecie pizzy było wyprane z kolorów jakbym zdjęcie zrobił jakimś gównem za 100 dolarów z Ali xD.

Przy średniej optymalizacji aparat radzi sobie lepiej, ale nadal brakuje do iPhone 14