Wpis z mikrobloga

#komputery #sprzetkomputerowy #kiciochpyta #informatyka

Czy jest w stanie polecić mi ktoś kompa do ok 3 tys. zł, który będzie niewielki, będzie posiadał rozsądną kartę graficzną z portami Display Port lub/i HDMI 2.0 (do obsługi monitora ultrawide 3440x1440) do pracy nad grafiką 2D oraz od czasu do czasu w niewymagające (podkreślam niewymagające) gry.

W tej chwili siedzę na laptopie z GTXem 1050, 20 GB Ramu i procesorem i5, który do tej pory w zupełności mi wystarczał do pracy, a nawet gier (bez problemu na niskich lub średnich detalach grałem w to na co miałem ochotę- to mi wystarcza) ale niestety nowy monitor wyciska z niego siódme poty widać, że ledwo zipie pod obciażeniem.

Może być laptop, może być mini-pc lub itx (czy jak to tam się nazywa). Zależy mi raczej na dużej ilości RAMu (Photoshop i Illustrator) niż mocnej karcie graficznej oraz niewielkich rozmiarach.
  • 5
może być mini-pc lub itx


@Arluk: ten segment to głównie integry, np. Minisforum UM480XT z integrą - standardowo z 16GB RAMu, ale można rozbudować do 64GB,

nowy monitor wyciska z niego siódme poty widać,


@Arluk: co to za monitor?

kompa do ok 3 tys. zł


@Arluk: w standardowym, a nie udziwnienie małym komputerku to spokojnie do zrobienia jakiś Ryzen serii 5000 i Radeon serii 6000. Ale zmniejszanie standardowych komponentów