Wpis z mikrobloga

Co za dziwna akcja. Wczoraj zaktualizowałem swoje Kindle PW5 do najnowszej wersji oprogramowania 5.16.6 (update chyba z 5.16.1.1, plik wgrany po kablu na kundla). Po aktualizacji na czytniku został mi tylko 1 ebook, którego aktualnie czytam. Pozostałe zostały usunięte (°°
Książki w formacie MOBI lub AWZ3 zawsze wrzucam na kundla przez kabel USB,. Co ciekawe po podłączeniu do kompa w folderze "documents" zachowały się wszystkie foldery, w których były ebooki, natomiast pliki wyparowały, łącznie z zakładkami i oznaczeniem momentu w którym skończyłem czytać. Około 30 książek poszło się... (_ )

#kindle #ebook
  • 6
  • Odpowiedz
@deafpool: Czemu ludzie mają awersję do tej chmury kindlowej? Już nie raz spotkałem się z ludźmi którzy patrzą na to krzywym okiem. Ślesz to na chmurę, masz to zawsze na kindlu, telefonie i jak kupisz sobie nowego to możesz od razu możesz mieć tam wszystko.
  • Odpowiedz
@deafpool znany błąd(?), już kilka razy się nieźle wku...em, bo musiałem książki wrzucać kolejny raz...

@Foxlifejenkins ja mam w rodzinie 3 czytniki, na każdym ktoś ma inne książki, wysyłanie w chmurę może jest ok, ale zarządzanie zawartością w Amazon to jakieś dno i 3 metry mułu... Po odpaleniu WiFi na czytniku chce wszystko synchronizować, bez myślenia co jest gdzie i w ten sposób wywala mi kolekcje z czytnika nr 1, wrzuca te
  • Odpowiedz
@Foxlifejenkins: Nie, nie używam profili - racja to może pomóc, ale w sumie to chodzi mi o "całość" ich ogarniania - szkoda, że nie ma na koncie amazona podstawowych opcji ustawienia kolekcji pod dany czytnik:
A - mam kolekcje 1, 2, 3 - i w środku odpowiednie książki
B - kolekcja 4, 5 - i tam książki
C - kolekcje 6, 7, 9 - i znów książki pod daną kolekcję i
  • Odpowiedz