Wpis z mikrobloga

#wroniecka9
Pan nie ksiądz Woźnicki i pan nie ministrant Zygarłowski, pojawili się niezapowiedziani i nieproszeni u lefebrystów, jeden z nich x Łukasz Szydłowski miał ich "wziąć za wszarz i wykopać za drzwi".
Widać lefebryści u pana Zbigniewa nauki pobierali jak z panem Woźnickim postępować (((-:
  • 17
  • Odpowiedz
@lukasmaster111 Pominąłeś - celowo lub nie - istotny aspekt tej historii, jakoby bractwo manipulowało księdzem w celu zachowania pałacu (jesli pominąłeś to celowo, to może dlatego, że jesli to prawda, to ta część nie stawia przyjazdu Misia w aż tak negatywnym świetle).
  • Odpowiedz
@lukasmaster111 brawo tyle razy wyzywał ich od farbowanych lisów, mówił że nie są prawdziwymi katolikami,bo odprawiają mszę "Una cum" z Bergogliem to niech się teraz nie dziwi że nie jest tam mile widziany.
  • Odpowiedz
@Odyniec_Podlaski Miś sugeruje, że ksiądz z Bajerza który jest chyba wlascicielem tego pałacu i jest już starszym czlowiekiem jest zastraszany przez bractwo
Jak tam jest faktycznie to nie wiem, ale na bractwo też patrze inaczej od czasu filmu o pedofilach w bractwie w którym pojawia sie ks Stehlin jako "współorganizator" orgii w Afryce. Niby sytuacja stamtąd nie ma związku z sytuacją tego księdza, z drugiej strony wg mnie ci ludzie są zdolni
  • Odpowiedz
Ratowanie tego starszego księdza przed Bractwem, to będzie nowy konik ex-wielebnego. Oprócz szerokiego wachlarza bluzgów znów będzie pełno: "może tak było", "pytaj, czy to prawda", "nie było, ale mogło być" i cała paleta podobnych sugestii wypowiadanych z faryzejską troską w głosie.
  • Odpowiedz
@Odyniec_Podlaski Jedno co wiadomo na pewno, to że taki pałac piechotą nie chodzi, szczególnie że liczba ciekawych obiektów w posiadaniu bractwa tonie w porównaniu do Kościoła, a ten ksiądz pierwotnie był Jezuitą, wiec to dla nich duży sukces.
  • Odpowiedz
@lukasmaster111 @Odyniec_Podlaski Wlascicielem jest bractwo, bo przecież każdy zakonnik ma obowiązek zbycia majątku - poza najdrobniejszymi rzeczami osobistymi na rzecz zakonu. Podejrzewam, że nim ten ksiądz do bractwa przyszedł 30 lat temu za wlasciciela byli uważani Jezuici, jeśli pałac był jego własnoscią - nie ma pewnosci jak to wygląda formalnie. To są jedynie domysly moje
Sam ciekaw jestem jak to wygląda naprawde formalnie. Jeśli masz jakiejś źródła to byłoby fantastyczne, by ktoś
  • Odpowiedz
@SmutnyStefan: zapytam. tymczasem z Gazety Pomorskiej: "W roku 1992 władze gminy podarowały obiekt Towarzystwu Apostolskich Pomocnic. W roku 1997, po beatyfikacji cygańskiego męczennika Zefiryna Giméneza Malla (żył w latach 1861- 1936), nazwę zmieniono na Towarzystwo Błogosławionego Zefiryna. Jego imię nosi urządzony w pałacu Dom Rekolekcyjny. Jest tu też kaplica pw. Chrystusa Króla. Pieczę nad pałacem sprawuje ks. Wiktor Edward Wesołek, który w przeszłości pełnił funkcję krajowego duszpasterza Romów."
Towarzystwo Blogosławionego Zefiryna
  • Odpowiedz