Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu mój komputer nie daje rady odpalić na raz kilkunastu kart. Obecnie w komputerze mam 2 x 4 GB Ramu. Planuje wymienić
na 2 x 16, ale problem jest taki, że mam taktowanie dla RAMu na płycie głównej 2133 MHz. A kości dla 2 x 16 mają 3600 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wiem, że płyta główna narzuci limit na taktowanie, ale czy może to spowodować uszkodzenie np. płyty głównej albo zasilacza?
Też jest opcja kupić 2 x 16 z taktowaniem 2133MHz, ale to jest ta sama cena jak za 3600. Jak w przyszłości będę chciał wymienić płytę to będę miał już RAM.
Procesor mam stary, ale wydaje mi się, że jeszcze dosyć spoko - i5 7400, a płyta główna ASUS h110 plus.
Wymiana płyty niby spoko, ale to wiąże się z demontażem całego kompa. Gdybym miał to robić to upgrade całego kompa wtedy wchodzi, a póki co chce z tym jeszcze poczekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #pcmasterrace #serwispc #ram
  • 5
@Komciek: Nie uszkodzi się nic. bedzie jak mówisz plyta sama zmniejszy taktowanie kości. Możesz mieć problem z kartami w związku z słabym prockiem jak to opisałeś. Bo przeglądarka to procek+ram. Zobacz czy coś w tle tobie się nie gnieździ że zamula.
Zakładam że masz CHROME? Zobacz inne przeglądarki FF albo Opera.
@yawa: Od dobrych paru lat używam opery i no... najlepsza przeglądarka ( ͡° ͜ʖ ͡°) A komputer mi zamula jak mam długo odpalonego chat gpt z dużą ilością zapytań.
Dzięki wielkie za pomoc ()