Wpis z mikrobloga

#polityka #bekazpisu jprdl tak powinna wyglądać polityka zagraniczna. Obok siebie stoją ministrowie spraw zagranicznych PL i DE i gadają po partnersku. Ze strony Niemiec same przychylne słowa, ze strony Polski podkreślenie istoty współpracy między krajami i też tego, że kraj będzie domagał się zadośćuczynienia za szkody poniesione podczas wojny. Wszystko bez oburzenia a w tonie współpracy. Przynajmniej tak się wydaje. I elegancko.
  • 23
@szychun i ja to rozumiem i ja to popieram ale trzeba też wiedzieć kiedy i umieć po prostu powiedzieć - nein, port jest budowany zgodnie z prawem i naszym interesem więc budowy to odwołujcie u siebie. PiS miał odchył w jedną stronę, niech po nie będzie miało w przeciwną…
ak powinna wyglądać polityka zagraniczna. Obok siebie stoją ministrowie spraw zagranicznych PL i DE i gadają po partnersku. Ze strony Niemiec same przychylne słowa


@szychun: Tak tak, obozy śmierci w Polsce na filmiku pani von der Leyen. Oficjalna reakcja Polski? Żadna. Sikorski napisał po polsku czyli do Polaków na tt, nic więcej.
Jaja sobie robisz z tą dobrą polityką zagraniczną propagandzisto? PiS był podnóżkiem USA i ambasador USA stawiał ich na
@szychun: to co pis odstawiał w sprawie Niemiec, to tylko Gomułka im dorównywał (zresztą podobieństw jest więcej). Kraj, z którym powinniśmy jak najbliżej współpracować był dla tych oszołomów wrogiem gorszym niż Moskwa. Komu to służyło? Razem możemy tworzyć potęgę, ale pisory wolały kłótnie, z których nic nie wynikało. Nic nie załatwiliśmy przez te osiem lat z Niemcami, a to jedna z najpotężniejszych gospodarek świata
zaraz przyjdzie pisowiec czy inny konfederata i powie, że to polityka uległości wobec niemców. ;)


@smutny_przerebel: albo powiedzą że to mydlenie oczu i teatr dla gojów xddd że za kulisami inaczej gadają i sprzedają polskę niemcom xddd
@szychun a w ramach zadośćuczynienia nie będzie portu w Świnoujściu i elektrowni atomowej xd
Historia nam pokazuje, że jeśli Niemiec mówi, że coś jest złe dla Polski to musimy to mieć. Niech przykładem będzie Baltic Pipe czy port LNG.
via Android
  • 0
@Cogito-sum dlaczego mnie obrażasz i nazywasz propagandzista? Nie mam zamiaru bronić i nie broniłem nagrania von der Leyen ponieważ uważam, że takie formy godzą w Polskę i rzucają źle światło na relacje polsko-niemieckie. Zastanawia mnie skąd pewność, że nie wyszła żadna reakcja od polskich władz w tej sprawie. Przecież specyfika dyplomacji polega na tym, że różne tematy załatwia się w rozmowach gabinetowych a nie w świetle kamer. To domeną PiSu było stawianie