Wpis z mikrobloga

@t3m4: nie, to tak jak pojsc do przedszkola i wypominac dziecia, ze nie chca byc w przedszkolu. Tu chodzi o role spoleczna, obrazanie sie na nia, to obrazanie sie, ze ludzie maja przyzwyczajenia i wyksztalcaja spoleczenstwa.
  • Odpowiedz
@blackvanilla: hey, spoleczenstwo mozna ksztaltowac i takie wypowiedzi stawiaja fundamenty pod nowy tok myslenia, ale obrazanie sie na spoleczenstwo, ze jest jakie jest, coz jest glupie, konstruktywna dyskusja jest lepsiejsza.
  • Odpowiedz
@courso: ja nie mówiłem o cytacie, jeżeli do tego pijesz. Ja mówiłem o kucach, które mówią "że masz ruchać": nie o ludziach takich jak blackvanilla. Zresztą role społeczne to nie to samo co stereotypy.
  • Odpowiedz
@t3m4: patriarchalizm moim zdaniem wynika z naturalnego porzadku w naturze, cywilizacja wytworzyla obecnie mozliwosc emancypacji kobiet spod roli kury domowej, co nie zmienia faktu, ze w wypadku upadku cywilizacji, szybko by zostaly zepchniete do roli pierwotnej, podporzadkowania mezczyzna.
  • Odpowiedz
nie mozesz oddzielic jednego od drugiego


@courso: mogę, bo stereotypy i role to różne zbiory, które mają po prostu czasami wspólne elementy. Są stereotypy związane z Niemcami, ale nie ma ról społecznych związanych z byciem Niemcem (poza może dziewiętnastowieczną Rosją:P). Są role społeczne związane z hodowlą psów, ale nie ma stereotypów...etc

w wypadku upadku cywilizacji, szybko by zostaly zepchniete do roli pierwotnej


@courso: z jednej strony to oczywiste,
  • Odpowiedz