Wpis z mikrobloga

#wosp trafiłem dziś na Facebooku stronę akcji Nie płace na WOŚP, w sumie widać, że jakiś frustrat to prowadzi, ale jedną rzecz mi uświadomił, przez co zacząłem się zastanawiać, ile osób wrzucenie do takiej puszki traktuje jak taki wybielacz swojego sumienia...? Nie oszukujmy się, ale trend optymalizacji podatkowej to nic nowego, i wiele osób, chociaż powinno pracować na etacie, przechodzi na B2B, żeby tylko uniknąć chociażby drugiego progu podatkowego. Dochodzą do tego jeszcze bardziej beszczelne osoby, które pracują oficjalnie na najniższej krajowej, a "pod stołem" biorą dodatkowo drugą wypłatę , pewnie można jeszcze podać wiele metod oszukiwania Urzędu Skarbowego, ale nie o to chodzi. Chcę porównać skalę działalność WOŚP, w zeszłym roku zebrano około 250 mln złotych, przecież to nie jest nawet procent budżetu Funduszu Zdrowia, który wniósł ponad 140mld PLN. Jakim cudem sprzęt z tymi serduszkami jest widocznych w każdym Szpitalu? Jakim cudem mówi się o tak wielkie pomocy, jak pewnie same strzykawki z igłami kupione przez NFZ w ciągu roku mają większą wartość... Ciekawe czy którykolwiek "Mecenas" Owsiaka wrzuci do puszki chociaż połowę kasy zaoszczędzonej na mechaniku lub budowlańcu, który robotę rozlicza tylko ustnie, z pominięciem jakichkolwiek formalności?

Aaaaa i jeszcze mamy polityków z nowego rządu, którzy po przykrywką wspomagania WOŚP chcą ocieplić swój wizerunek w miediach. Jacy to oni nie są otwarci na społeczne inicjatywy, i cenią dobre akcję. Szkoda, że taki Hołownia nie wspomni, że to oni uchwalili poziom dofinanswania dla NFZ, poziom składek zdrowotnych, i jako rząd pośrednio odpowiadają za stan naszej gospodarki, a co za tym idzie ogólne wpływy do budżetu rządu i państwowych instytucji. Brylują z serduszkami WOŚP, zapominając że za ewentualne braki w szpitalach to obóz rządzący odpowiada, chociażby poprzez powoływanie odpowiednich władz NFZ...

Dobra, bo za długi robi się ten wysryw, ja mam tylko nadzieję, że sprawozdania finansowe WOŚP są prawdziwe, i nie dochodzi tam do prania pieniędzy....
Dzięki jeśli ktoś to przeczytał, zapraszam do wyjaśnienia mnie...
#przemyslenia #zalesie #polityka
gupi_ja - #wosp trafiłem dziś na Facebooku stronę akcji  Nie płace na WOŚP, w sumie w...

źródło: FB_IMG_1706447282894

Pobierz
  • 2
  • 1
Swoją drogą, tak jeszcze mi wpadło do głowy, ciekawe ile taki Polsat i TVN oszczędza rocznie na różnych sztuczkach księgowych, i jak ta kasa ma się do pieniędzy przeznaczonych na wsparciem WOŚP, już nie wspominając o zarobku na reklamach i ogólnie budowaniu pozytywnego wizerunku firmy, bo działają z Owsiakiem