Wpis z mikrobloga

Siemano, przepraszam za dłuższą nieobecność, ale zmagałem się z licznymi problemami niezależnymi ode mnie - mianowicie najpierw z kończeniem Baldur's Gate 3, a potem z łkaniem w poczuciu pustki po ukończeniu Baldur's Gate 3. Natomiast teraz już wracam z nowymi siłami, świeżą głową i tymi samymi kłopotami z matematyką, składnym formułowaniem myśli i zachowywaniem godności.

Tym samym: zapraszamy serdecznie z @Leszek_Milewski na kolejny odcinek naszego przeglądu tygodnia w polskiej piłce. A w polskiej piłce w sezonie ogórkowym zazwyczaj dzieje się jeszcze więcej, niż w sezonie nie-ogórkowym.

Na początku na warsztacie kwestia dealu Sosnowca z Rafałem Collinsem:

- posiadacz aż 74% w jednym procencie akcji Zagłębia Sosnowiec, co mogło kosztować 15 tysięcy złotych, ale mogło o wiele więcej. Ale mogło też mniej
- posiadacz niewielkiego doświadczenia w piłce, ale za to P O T Ę Ż N E G O nowledża, który wnosi jako coś cenniejszego od pieniędzy
- skąd Rafał Collins ma nowledża? Na razie nie może powiedzieć
- czy to dlatego, że stanowi twarz operacji z udziałem ukraińskiej stajni menedżerskiej? Na pewno nie, jakby tak było, to by nam powiedział
- co złego właściwie byłoby w dość mocnej współpracy ze sporą ukraińską stajnią menedżerską? No właściwie trudno powiedzieć, ale jak ktoś z tego robi wielką tajemnicę, to nie pomaga.
- czy dobrze jest zacząć od sprowadzenia na testy Ukraińca z IV ligi niemieckiej? Kurczę,, chyba jednak nie.
- obsrany Wołgogród w obsranej Rosji, czyli jak zaskarbić sobie moją sympatię (tak okrebiślił rosyjski epizod swojej przygody piłkarskiej jeden z nowych pracowników pionu sportowego Zagłębia)
- Rafał Collins chciałby, żeby Zagłębie grało młodzieżą, ładnie piłką i żeby miało mocne STAŁE FRAGMENTY GRY
- co Collins może zepsuć w osiemnastym zespole I ligi, który od 20 lat nie potrafi zatrudnić trenera przynajmniej na jeden pełny sezon (to nie hiperbola, zaraz będzie 20. sezon, jak Zagłębie przynajmniej raz w roku zmienia szkoleniowca)
- kto mógłby się nachapać na ewentualnym oszukaniu Zagłębia i dlaczego w sumie to nikt
- czy klub ostatecznie wróci w miejskie ręce, po tym jak NOWLEDŻ nie przyniesie zadowalających efektów? Bardzo prawdopodobne.

Po temacie Zagłębia Sosnowiec bierzemy na tapet Cracovię, gdzie doszło do wielu zmian:

- faworytem wyścigu o fotel prezesa Cracovii długo był Piotr Szefer, informował o tym m.in. Piotr Szefer, ale niestety odpadł na etapie wymogów formalnych
- wobec odpadnięcia tak wyraźnego faworyta, posadę objął Mateusz Dróżdż
- zapowiedział, że skończy się Bizancjum
- zapowiedział, że skończy się trwonienie pieniędzy
- zapowiedział, że skończy się łączenie etatów w administracji
- Stefan Majewski nie mógł nie stanąć do pojedynku na zapowiedzi, więc zapowiedział, że Cracovii spadek nie będzie dotyczył
- spadek nie będzie dotyczył Cracovii, bo ona jest w Belek po to, by punktować od początku rundy
- po co są w Belek inne zespoły, nie wiadomo
- spadek nie będzie dotyczył Cracovii, bo jest pewien plan
- plan zakładający, że spadek nie będzie Cracovii dotyczył

Jest też oczywiście o Motorze Lublin, o Elonie Musku, który może się spotkać z Rafałem Collinsem na zjeździe właścicieli klubów pierwszoligowych (ale nie musi), jest trochę o Nenadzie Bjelicy a nawet Michale Świerczewskim, kupującym Tatran Presov. Słowem: zapraszamy.

Dzięki wielkie za zaufanie, wszystkie komentarze, suby, łapki w górę, lajki, wyświetlenia i inne dobra oraz zła, dzięki za cierpliwość i wszystko, co nam się przytrafia z Waszej strony. Przy okazji - we środę ruszył nasz program "a'la quizowy", a była też trzecia część Dumbledore'a po drodze. No i wywiad z Romanem Kołtoniem! Dzięki za przyjęcie tych wszystkich rzeczy i dozo za tydzień!

Tag do czarnolistowania: #tetrycy

Tagi tematyczne: #goalpl #pilkanozna #ekstraklasa #reprezentacja

Link do YT:
JakubOlkiewicz - Siemano, przepraszam za dłuższą nieobecność, ale zmagałem się z licz...
  • 3