Wpis z mikrobloga

Rad jestem, że św Florian cieszy się w Polsce tak dużym kultem. Ten rzymski wojak pokazał nam wszystkim, że zawsze warto zachowywać się przyzwoicie, nawet jeśli nie zawsze to popłaca. W obronie świętej wiary katolickiej Florian postawił się samemu cesarzowi Dioklecjanowi, wraz z jego edyktem o powrocie do kultu pogaństwa i traktowania urzędu cesarskiego jako półboskiego. Podejrzanym o wyznawanie chrześcijaństwa kazano się nawracać na kult bałwanów pod groźbą tortur i śmierci. Żadne chłosty ani biczowanie nie były w stanie odciągnąć go od świętej, prawdziwej i jedynej słusznie wiary w Pana naszego Jezusa Chrystusa. Jego ciało, obwiązane kamieniami spoczęło w rzece Enns, ale dusza tego odważnego Rzymianina po dziś dzień zaznaje błogiego spoczynku.
https://nikidw.edu.pl/2022/05/04/swiety-florian-patron-strazakow-kominiarzy-i-kowali/
#katolicyzm #polska #4konserwy #starozytnyrzym
Ryneczek - Rad jestem, że św Florian cieszy się w Polsce tak dużym kultem. Ten rzymsk...

źródło: florian

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@voov100: a coś więcej napiszesz w tym temacie? ja to widzę tak; jeśli grupka oddanych mieszczan, którym przed chwilą zamordowano idola oraz nauczyciela potrafiła zwalczyć wszystkie przeciwności losu, na czele z najpotężniejszym imperium ówczesnego świata i nieprzychylnie nastawionymi do nich władcami, to znaczy, że w przypadku krzewionej przez nich religii mamy do czynienia z czymś najprawdziwszym ze wszystkich poznanych do tej pory prawd
  • Odpowiedz