Wpis z mikrobloga

W najbliższym czasie chciałbym zrobić mały upgrade swojego #komputery Aktualna specyfikacja:
Asus Tuf 1660 Super, Ryzen 5 5600 + Endorfy Fera 5, 16GB RAM G.Skill 3000MHz. Chciałbym sprzedać kartę za +-600PLNów, trochę dołożyć i kupić coś lepszego. Co polecacie? Może jakieś propozycje odnośnie reszty sprzętu? #pytanie #zestawkomputerowy
  • 13
@maciejuojeju zależy ile to trochę.
Jak 1.5-2K chcesz dołożyć to Rx 6800xt lub rtx 4070.
Zależy też jaki zasilacz masz.

Ale Ram warto dać szybszy - 32GB i 3600MHz. Nie jest to must have jeśli ci nie brakuje, ale może by się przydało Do gier.

Kiedyś tez procka Sobie zmień na model X3d, żeby już całkiem spoko było, bo platformę masz elegancką!
@majk3l fakt, nie sprecyzowalem ( ͡º ͜ʖ͡º) trochę czyli ~300 zł, głównie się rozchodzi o kartę używkę. Jeśli dobrze pamiętam, to Ty mi pomogłeś w wyborze starych/obecnych komponentów, podziękował (ʘʘ)
@maciejuojeju w tym budżecie to zdaje się Radeon RX 6600 tylko, jeśli chodzi o nówki.
Wszystko co mocniejsze byś dobrał to tym lepiej, ale wątpliwa sprawa jeśli tylko nówki wchodzą w grę:
Rx 6600XT
Rx 7600
Rx 6700 zwykły czy też xt.

Z UŻYWEK to może nawet rtx 3060Ti by się załapał jak dobrze poszukasz, ale chyba Radek 6700 będzie szybszy
@majk3l Przydałoby mi się również w przyszłości wymienić obudowę, bo aktualnie mam piekarnik, jakiś leciwy Purepc bodajże, nie pamiętam modelu. Głośno i gorąco, szczególnie z tą kartą w srodku. Jesteś w stanie coś polecić, nie za miliony monet, powiedzmy do 200zl?
@maciejuojeju SilverMonkeyX Fence chyba nawet bardziej papierowa, ale też ma sporo dziurki. Jak będą co najmniej 3 wentyle to będzie luz.

No i jest jakaś tam szansa, że w outlet ach coś lepszego znajdziesz, ale generalnie te lepsze budy tak od 350 się zaczynają.
2*The M.2 Socket shares bandwidth with the SATA6G5/6 ports, therefore the SATA6G5/6 ports cannot be used when a SATA/PCIE mode M.2 device is installed.


@maciejuojeju: tak, nada się 1szt bez adaptera dodatkowego.
Od razu warto tam przenieść system.
No ale teraz mocno podrożały takie dyski.