Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak zasilić taśmę led z gniazda ciężarówki, tj. 24v?

Chcę położyć czerwoną taśmę led (cob jeśli ma to znaczenie) w internecie i aliexpress znajduję jedynie zasilanie z gniazdka 230v. Co muszę zrobić, jak dużo muszę rzeźbić żeby działało i się nie spaliło? Ktoś ma pomysły? Znalazłem tylko to co na zdjęciu (24v 3A) gdzie większość tych małych sterowników ma 4A. A może jakieś zasilanie z usb, czy coś?

Nie wiem jak dobrze otagowac więc #elektronika #oswietlenie #zycietruckera #elektryka
tluczekdokartofli - Mirki pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak zasilić taśmę led z gniazda ciężar...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 5
w internecie i aliexpress znajduję jedynie zasilanie z gniazdka 230v


@tluczek_do_kartofli: to źle szukasz. Znajdziesz bez problemu tasmy COB na 12v i na 24v (w twoim przypadku nawet lepiej/łatwiej)

Ale widząc jak kombinujesz - zdecydowanie bezpieczniej by było zdać się na kogoś, kto ci to zrobi i ogarnie, bo sobie spalisz auto, albo w ogóle tego nie zrobisz tylko nakupisz niepasujących gratów, których i tak nie bedzie dało się połączyć...
pojęcia nie mam jak to efektywnie zasilić z gniazda zapalniczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo raczej bezpośrednio z wtyczki to zasilanie nie idzie


@tluczek_do_kartofli: i dlatego powinieneś oddać to komuś do zrobienia.
Ja ci mogę powiedzieć, że - owszem, można bezpośrednio. Można pośrednio, przez dimmer/wyłącznik (byle był na 12/24v, a nie tylko 12, ale takich jest sporo). Co kto chce i umie. Ale jak masz takie wątpliwości