Wpis z mikrobloga

A jak zrobisz uprawnienia to zdecydowanie UV-K5 albo UV-K5(8).


@kamilspl: miałeś kiedykolwiek coś innego w ręku? Jedyna zaleta tych cudów techniki jest taka, że jak wpadnie do szamba to nie nikt po tym nie będzie płakał, bo były prawie za darmo.
  • Odpowiedz
@astrodamus: no pewnie, mam Anytone 878 coś tam coś tam, z GPS, BT itp.
Radio świetne ogrom możliwości, DMR, pamięci tyle że mogę wbić wszystkie kontakty z całego świata, przemienniki z całej Polski a i tak zostało mnóstwo miejsca.

Tylko ten kwaczeng jest po prostu fajny :) Podoba mi się że można go sobie zmodować, że ma analizator widma, analogowy potencjometr głośności (Anytone ma tylko cyfrowy co jest moim zdaniem
  • Odpowiedz
@kamilspl: OP pytał o słuchanie (ewentualnie nielegalne nadawanie), a nie lutowanie.
Fajny bo ładny i tani? Mody spoko, pobawisz się i temat pójdzie w kąt, chyba że masz jakiś autyzm i wpatrywanie się w pikselowe widmo bardzo cię pochłania. Nie wiem skąd jesteś, ale ruch na 2 m to raczej zamiera. ;)
Byłoby to fajne, tylko ma beznadziejny, tępy odbiornik. Bao (które także jest shitem) przy nim pod tym względem
  • Odpowiedz
@astrodamus:

Nie zgodzę się
Mam porównanie z superheterodynami i quansheng jest trochę gorszy, ale nie ma tragedii, jedyny mankament - jeśli z pobliżu jest silne źródło sygnału, nic nie słychać. Na początek zupełnie wystarczy i jest to dużo lepiej niż patologia baofengowa

@Czarna_suszarka niech sobie kupi Quansenga UV-5K, a resztę kasy wyda na długą antenę, jak dojrzeje to sobie kupi superheterodyne typu: QuanSheng TG-UV2 Plus, Wouxun, Yaesu, Icom lub
  • Odpowiedz
@wiecejszatana: popieram, ciężko o coś lepszego na wejście w temat. A jak się nie spodoba to niedużych pieniędzy mniej szkoda.
@Czarna_suszarka jeszcze na jeden pomysł wpadłem - websdr, np. https://websdr.jestok.com/ można w przeglądarce posłuchać co tam w świecie.

Ale moim zdaniem powinieneś jak najszybciej zrobić uprawnienia i normalnie nadawać. Sam odbiór nie daje tyle frajdy co gadanie z ekipą, a już w szczególności kombinowanie jak powiększyć zasięg, sprawdzanie anten,
  • Odpowiedz
A jak zrobisz uprawnienia to zdecydowanie UV-K5 albo UV-K5(8).


@kamilspl:
co mają uprawienia do nielegalnych radyjek w naszym kraju, niezależnie od tego czy posiadasz kwity czy nie? (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@wiecejszatana: @kamilspl Tanie chinole które podałem wpadły mi w oko ze względu na szerokie pasmo nasłuchu i dużą baterię, nie cenę. Jeśli natomiast można kupić coś wyraźnie lepszego za te 200zł więcej to nie widzę przeszkód aby od razu taki sprzęt nabyć. Jakimś maniakiem gadania z obcymi ludźmi o antenach nie jestem i raczej nie będę, radiotelefon będę traktować bardziej użytkowo- aby nabyć wiedzę w tej dziedzinie i mieć
  • Odpowiedz
@Czarna_suszarka: Na podstawie mojej wiedzy, jeżeli chcesz mieć coś co nadaje - do ~400zł UV-K5 jest najlepszym wyborem.
Od 400 możesz szukać np DM-1701 z DMR. Dalej od 1k jest Anytone z DMR, użytecznym bluetooth i gps.

Dla samego nasłuchu - spokojnie wystarczy RTL-SDR v4 a pieniądze lepiej wpakować w dobre anteny stacjonarne.
  • Odpowiedz