Wpis z mikrobloga

@dwie_szopy_jackson: Spokojnie, tak naprawdę nie wiemy czy ich formalnie ułaskawił. Może próbować formułować jakieś tezy, że podtrzymuje ułaskawienie z 2015 roku to wówczas to nie zadziała. Trzeba poczekać co będzie na piśmie.
@Prawilny_Czykierek to powiedz mi teraz, który z poprzednich prezydentów ułaskawił kogokolwiek PRZED prawomocnym wyrokiem? Który zrobił cyrk z żonami przestępców, występując razem z nimi przed kamerami przemawiając do całego kraju? Który z nich kłamał w żywe oczy na temat powodu zamknięcia przestępcy w pierdlu i w końcu który z nich ułaskawił swoich partyjnych kolegów "bo tak" bez jakichkolwiek ku temu przesłanek?
Jeśli mi tego nie podasz to znaczy że albo jesteś z
@dwie_szopy_jackson to ty zobacz jakich gangusów wałęsa i kwaśniewski ulaskawiał. I ilu! W dupie mam kiedy, bardziej mnie interesuje po co w ogóle, prywatny folwark i tyle.
Każdy musi być w jakimś #!$%@? waszym plemieniu. Lepiej być symetrystą (z resztą już wyświechtane pojęcie, które sobie #!$%@? w pustych łbach) niż plemienną bezmózgą istotą.
@lord_xenu: pytam, bo nie wiem, na pytanie nie odpowiedziałes, a podlinkowany artykuł tego nie wyjaśnia, a wspomina tylko o jednym. Ile było ułaskawień przed prawomocnym wyrokiem?

O, przepraszam, jednak wspomina:

Zastrzegł jednak, że praktyka do 2015 roku nie znała wyjątków od ułaskawiania dopiero po uprawomocnieniu się wyroku skazującego, na którą praktykę niewątpliwie wpłynęła polska tradycja konstytucyjna i słuszne przekonanie, że taka abolicja byłaby przedwczesną ingerencją w wymiar sprawiedliwości[10].


Tak więc nie
@Alpha_Male: racja ale to już pitolenie od rzeczy bo i prokurator i sędzia wiedział co robić. Jak chodzi o sprawę technicznie to tak jak piszesz - w 2015 ułaskawienie CBA przed wyrokiem prawomocnym. Tak czy inaczej OP się myli.