Wpis z mikrobloga

#programista15k
Jestem swiezo po studiach i planuje przebranzowić sie do IT. Obecnie moja praca jest bardzo fajna - 8k brutto, full home office i fajne benefity, niestety jest mocne ograniczenie jesli chodzi o awanse, wiec poki jestem mlody chce jeszcze zmienic cos, poki realnie sie da.
Myslalem nad przebranzowieniem sie w kierunku Data Science - w obecnej pracy uzywam SQL, wiec to juz jest jakis atut w CV. Na dodatek sam zaczalem sie uczyc Pythona od kilku tygodni i jakos mi to idzie. Jesli chodzi o Excel to wiadomo - ogarnie sie in no time. Jedynym haczykiem są zarobki - na poczatku jesli chodzi o analize danych sa jak na IT male a wiadomo, zmieniajac prace chcialbym zeby ta pensja byla chociaz wyzsza niz to, co zarabiam teraz.
Moje pytanie brzmi - czy macie jakies sugestie dot. przebranzowienia sie? Czasu na nauke mam bardzo duzo, a sam nie mam problemu z produktywnym spedzaniem czasu.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bb89: jak nie tysiące...

@spidigonzalezik zwykle jak to przy przebranżowieniu bywa musisz sie liczyc z mniejszymi zarobkami przez pewien czas zanim się rozpędzisz i będziesz wartościowy na rynku. Ja sam się przebranżawiałem i jedyne co Ci moge doradzić to odkładaj sobie kasę, nie rezygnuj z roboty za wcześnie no i w tym momencie nie wbijaj się na rynek bo tylko sie zniechęcisz. Ja bym przeczekal ten 2024 i przeznaczyl
  • Odpowiedz
@spidigonzalezik: zatrudniłem wiele osób z innych branż, praktycznie każda musiała zejść z oczekiwaniami finansowymi nawet o połowę tego co zarabiali bo po prostu więcej kosztowało wyszkolenie niż przynosili zysku, za 8k brutto pewnie da sie znalezc osobe, ktorej nie bedzie trzeba od podstaw uczyc jak sie zarzadza zadaniami, jak organizuje prace, jak czyta dokumentacje a po prostu zacznie po tygodniu normalnie pracowac
  • Odpowiedz
Dzieki za wartosciowe komentarze. Jesli chodzi o awans z juniora na mida, jest to bardziej kwestia czasu/skilli czy znajomosci? Z przebranzowieniem mi sie absolutnie nie spieszy, moge spokojnie caly 2024 rok poswiecic na nauke.
  • Odpowiedz
@spidigonzalezik: pytam czy bait bo postów o przebranżowienie sie jest conajmniej kilka dziennie, ja bym zaczal od przejrzenia tagu z ostatniego tygodnia, na 90% znajdziesz tam cos ciekawego (tak, trzeba szukac samemu, na tym tez polega spora czesc IT ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz