Wpis z mikrobloga

@smilealittlebit: Tak, jest wybierany przez suwerena i zdaje mi się, że suwerenowi znane są mniej więcej poglądy osoby, która wygrała piastowanie danego urzędu.

Za chwilę prezydentem zostanie Trzaskowski, czy inny Kamysz i będzie robił dokładnie to samo, tylko ułaskawi kogoś innego. Wtedy "druga" grupa społeczna ma protestować?

Takie jest prawo prezydenta i wszyscy się na to pośednio zgodziliśmy. Jeśli nie to trzeba zmieniać konstytucję.

Wojciech Jaruzelski ułaskawił 607 osób; odmówił ułaskawienia
@badreligion66: ja mam teorie ze adrian od zawsze byl niespelna rozumu, tylko ze nikt wczesniej tego nie zauwazal bo on po prostu byl od podpisywania papierow, a teraz dopiero wychodzi jego prawdziwe oblicze
@smilealittlebit: Protestować może każdy, ile chce, nie zabroni to obecnie jakiekolwiek prezydentowi prawa ułaskawienia kogokolwiek.

Jedni będą przyklaskiwać, drudzy protestować. Suweren w wyborach wybierze, jak się mu coś spodoba lub nie spodoba.

Aby zakazać prawa łaski, można mówić dopiero jak do władzy dojdzie większość konstytucyjna i będzie miała akurat taki program. Przy obecnej scenie politycznej jest to niemożliwe, bo została zabetonowana na wieki.

Ponadto obecną patową sytuację prawną, może rozwiązać tylko