Wpis z mikrobloga

Witajcie :) mam problem z psem
.Mianowice jest to mix border x husky 30kg 4 lata. Mieszkamy w kamienicy, w ktorej jest bardza mala ilosc lokatorow, wiec Jack nie przyzwyczail sie ze ktos kreci po klatce ( pani ktora sprzata lub różnicy ludzie np z administracj) jest psem lękowym, i na spacerach potrafil sie rzucac na ranomowe osoby, natomiast przepracowalismy to i fajnie chodzi przy nodze, a gdy kogos miniemy to dostaje nagrode.Problem polega na tym ze gdy ktos jest na klatce to zaczyna szczekac badz rzucać agresywnie.. O ile teraz jest to taki sobie problem, bo zawsze mozna wyjsc i zobaczyc czy kogos nie ma na klatce to myslimy nad przeprowadzka, gdzie juz w innym miejscu moze nie byc tak kolorowo gdy pies w nowym mieszkaniu bedzie mial wiecej bodźców a sam kaganiec nie jest wcale rozwiazeniem. Mieliscie podobne problemy? Jak oduczyć psa takich zachowan nie majac za bardzo sąsiadów#pies #psy
  • 6
Jak już napisałeś nie jest to rozwiązaniem xd miałam kiedys propozycje ale wolę żeby pies nie stracił jednak do mnie zaufania (chociaż problemów jest też więcej) wolę poświęcić czas i wychować jak należy. A i również słyszałam że taka obroża nie musi robić krzywdy tylko przykładowo wydaje dzięki to i tak średnio mi się wydaje humanitarna.
@AleToNieJa:

Sama obroża elektryczna nie jest zła, ale porządna, a nie taka za 50zl od chińczyka. Nożem też można zabić, ale generalnie to przydatny przedmiot. ;)
Plus jest taki, że gdy wyczuje impuls elektryczny na szyi, nie kojarzy go z Tobą, ale z dyskomfortem i musi wpaść na to, kiedy to się zmienia. Czy pomoże, nie wiem, jest to jakiś pomysł. ;)
BTW. Mówie o lekkim impulsie, a nie jebnięciu psa
  • 1
@Blon O obroży wiem i że nawet zwykły sygnał może dużo podziałać ale jednak wolałabym żeby była wprowadzona przez osobe która jednak się na niej zna :) A z tym wystrzeleniem się to często jest problem bo to pies szybciej wie że ktoś jest na dole. Też przedziwne jest to że znajdzie się jakieś 5% ludzi których on totalnie oleje. Przykładowo jakiś rok temu przyszli panowie którzy remontowali schody z których schodzimy