Wpis z mikrobloga

@Adas_Zgodka: Bo wszystko już sprawdziłem i wychodzi że to musi być karta graficzna albo procek, dziś nawet pamięć w karcie przetestowałem i jest ok. Wymieniona była płyta główna i RAM, przetestowane memtestem i różne konfigi w slotach itd. i dalej się dzieje to samo. Jedyne co to nie mam procka drugiego żeby sprawdzić. Dyski też sprawdzane, zasilacz wymieniony na nowy, kable od zasilania nawet i listwa do prądu. #!$%@? wszystko już
@onepnch:
A mobo? Jeśli sekcja zasilania podupadła na parametrach to jak najbardziej takie mogą być objawy.

CPU może teoretycznie powodować takie problemy, ale raczej w promilu przypadków.
@Adas_Zgodka: @Aramil Instalowany był Linux ale też freeza dostał, były różne dyski próbowane i odłączane, mobo było wymieniane. Nie ma #!$%@? albo to jest procek albo obudowa bo już nie mam pomysłów XD
Chyba że jakimś cudem kupiłem płytę #!$%@?ą w taki sam sposób i RAM też ale chcę wierzyć że nie XD
@onepnch: Jakaś historia komputera, był podkręcany, konfiguracja? Jaki kod/kody błędu/ów zwraca bluescreen? Resety zazwyczaj są automatyczne przy bluescreenach, jeśli nie ustawiono inaczej. Tak możemy sobie wróżyć w fusów.
@prawilnik: W kody się bawiłem i sprawdzałem ale za każdym razem wyskakują inne, głównie błędy systemu itp. Próbowałem indywidualnie je naprawiać ale Imo nie ma to znaczenia problem leży w sprzęcie. Z kompem nic nie było robione nawet XMP wyłączyłem.
Wywala mi randomowo karty w Firefoxie na przykład co dawniej się nie zdarzało. Ogólnie to objawy są jakby pamięć była walnięta albo dysk ale wszystko sprawdzane było i jest ok. To
@onepnch: jak wywaliło USB, to może masz zwarcie na liniach D+,D- przez gniazda zamontowane na zewnątrz obudowy i mogło ESD na płycie i przez to jest niestabilny.
W ogóle to powinieneś przeczyścić wszystkie gniazda nie licząc gniazda procka szczoteczką do zębów i izopropnalem - wszystkie sloty ramy, PCIE, do tego sam procek(pady w intelu ub piny ryzena), pady karty graficznej a potem test na 1 kości pamięci.
Gdybyś miał multimetr lub