Wpis z mikrobloga

Warto się #!$%@?ć w książki z serii? Zacząłem się bawić w figsy, kupiłem sobie Introductory Set i Tactical Squad Space Marines więc pewnie będę szedł z armią w tę stronę (planuje zakup Combat Patrol Black Templars lub Space Wolves, żeby połączyć ewentualnie z tym co już mam) ale zastanawiam się nad książkami.
Wszyscy na start polecają Herezje Horusa ale dostać pierwszy tom graniczy z cudem.

Co dokupić z kodeksów? Mam zamówiony Core Book, chce dokupić kodeks Space Marines, coś więcej na początek, skoro kręcę się wokół Space Marines?

Wiem, że nie jest to top frakcja ale czytałem że dla zupełnego laika akurat.

#warhammer40k #miniaturki #wykopczyta
  • 28
@StrongSilentType: książki są napisane.... no w większości słabo, ja cześć przeczytałem tylko dlatego ze dotyczyły np. mojego uluboinego legionu xD
Z kupnem pierwszych ksiażek Herezji nie powinienieś mieć problemu, prosze bardzo - https://copcorp.pl/produkt/wywyzszenie-horusa/ pierwsze z 3 obowiązkowych ksiażek, polecam pójść do lokalnej biblioteki, mi sie udalo tak przeczytać pierwsze 3 książki

Kodeks jest spoko jak sie wkrecisz w giercenie, jeżeli nie jest to faktycznie ładna ale bardzo droga książka, jezeli kupujesz
@OmarBongo: No właśnie na stronie wydawcy jest informacja "Brak w magazynie", biblioteki sprawdziłem w promieniu trzech miast wojewódzkich i nie ma xD w mojej powiatowej też nie. Widziałem, że pierwszy tom po angielsku łatwo złapać, może się skusze.

Lata temu, będąc jeszcze nastolatkiem próbowałem czytac Duchy Gaunta i pamiętam, że strasznie mnie odrzuciło ale też nie byłem w klimacie + bardziej mi siedziało fantasy. Wielkiej literatury nie oczekuje, raczej coś co
@StrongSilentType nie czytaj książek o ultramarines i nie graj w grę space marines bo dojdziesz do wniosku, że niebiescy to straszne dzbany i będziesz musiał przemalować armię :⁠-⁠) książki z herezji są dostępne jako ebook lub audiobook na serwisach streamingowych więc znaleźć się da, do czytania są spoko. Może to nie jest poziom "Zbrodni i Kary" ale czyta się przyjemnie.
@StrongSilentType: na space marines sie srednio znam ale tak - jak kupisz kombat patrol SPACE MARINES to beda oni pasować do wszystkich innych figsów SPACE MARINES, sa jednostki do konkretych zakonów jak Dark Angels czy Space Wolves, ale z tego co piszesz masz te uniwersalne figurki.
No i Combat Patrol jest zawsze spoko do kupienia bo jest specialny tryb w ktroym grasz tylko figurkami z combat patrolii wiec kupujesz tak jakby
Pytanie czy masz gdzie grac ? sa jakies lokalne kluby u ciebie i czy bardziej chcesz sie skupic na graniu czy malowaniu?

Codexu na poczatek nie warto kupowac, w szczegolnosci ze
https://wahapedia.ru/wh40k10ed/factions/space-marines/ tu masz za darmo i nawet lepiej sie nawiguje :D
Ja osobiscie kupilem codex glownie dlatego ze po prostu "fajnie wyglada" :D i plusem jest to ze daje ci dostep do sm w aplikacji warhammerowej na telefon (nazwa wh 40k).
@StrongSilentType: zależy niektóre są fajnymi bajeczkami a inne są mocno #!$%@?ące, np herezja horusa w ogóle jest do dupy 75% książek jest #!$%@?. Podobały mi się pierwsze 3 książki i książki o mrocznych aniołach, poza tym pojedyncze, master of mankind np ujedzie i jest dużo informacji ale w większość to zabijacze czasu.
Dark empire jest całkiem ok. Ale generalnie odpuść sobie, książek są setki a jedna drugą retconuje i jest całe
@Noddie: nie polecaj lepiej DA bo po dzisiejszych leakch ich codexach ludzie sie wkurzeni ze ich tak znerfili xD w sensie wiadomo, niech grają dla funu, ale ponoć druk codexów do 10 edycji zlecili pod koniec 9 i nie spodziewali sie takiego balansu gry xD
@OmarBongo: ale CP DA paradoksalnie nie ma nic wspolnego z DA - tam sa generic sm unity, jedynie co laczy go z DA to transfery + upgrade sprue (ktore mozna latwo sprzedac :D) i tutaj nawet bym sie spieszyl bo jest ryzyko ze gw wypusci jakis nowy cp dla DA (a ostatnie CP GW sa tragiczne)
@Noddie:
"Pytanie czy masz gdzie grac ? sa jakies lokalne kluby u ciebie i czy bardziej chcesz sie skupic na graniu czy malowaniu?"

Ogółem na razie skupiam się na skladaniu/malowaniu, bo jestem absolutnym laikiem w temacie. W moim powiatowym chyba nie ma miejsca, gdzie cyklicznie się gra, chociaz w modelarskim bez problemu jest masa rzeczy z W40k (tam się zresztą wstępnie zaopatruje, mają ceny niższe niż w necie) więc pewnie jakiś
@Noddie: ps2. Albo ja jestem #!$%@? albo czegoś nie rozumiem. Z indeksu Dark Angels:

If your Army Faction is Adeptus Astartes, use this Unforgiven Task Force Detachment rule.
RESTRICTIONS
Your army can include Dark Angels units, but it
cannot include any Adeptus Astartes units drawn
from any other Chapter

No to mogą być inne jednostki SM razem z DA czy nie xD
@StrongSilentType:
Ok tacticale za 100zl maja sens :D i w sumie tez to klasyczny/ikoniczny model wiec warto je miec (ja glownei kupilem je z tego powodu)

Ogole jezeli chodzi o GW to kupowanie samych pudel jest najgorsza opcja bo wychodzi dosc drogo patrzac stosunek model do zlotowki/punkty na stole, sa oczywiscie wyjatki typu hellblaster (10 modeli za ~160-180zl dajace 250 punktow) z reguly malo jest modeli ktore daja wiecej niz 1
@Noddie: potem jak wejdę głębiej to się będę bawił w typowe układanie, a nie kupowanie boxow ( ͡° ͜ʖ ͡°) na razie chce od czegoś zacząć budowac armie i mocno mnie przekonałeś do DA tylko jestem ciekaw, czy przez to co napisalem wyzej z ich indexu nie zamknę się tylko na DA po kupieniu ich Combat Patrolu.
ucielo mi xd

co do ps2 chodzi o to ze musisz sobie wybrac jakis detachement. Wszysktie sm maja poki co dostep do 6 a oprocz tego jest wlasnie np taki dla DA ktory cytowales. nie mozna mieszac unitow specyficznych dla danych chapterow.

Ale tak jak pisalem dopoki nie dasz takiego unita do armii, to polowe mozesz miec na niebiesko pomalowana jak Ultramarines, druga polowe na Zielono i jest to legitna armia.
Idac
@StrongSilentType: samym combat patrol DA nie masz mozliwosci zamkniecia sie na DA (wg aktualnych zasad) jak pomalujesz na zielono, uzyjesz specyficznych "elementow" z upgrade sprue. dalej technicznie nie masz keyworda Dark angels (ktory jest zarezerwowany dla ich unitow i HQ).
ja w swojej kolekcji grajac SM mam cp dark angels, Blood angels i boxy raven guard i black templars (ten akurat dlatego ze promocyjnie ktos na wykopie kiedys wylapal za 300zl)
@Noddie: czyli mogę pomalować je na zielono i śmiało do tego włączyć ultramarines które mam? Dopiero jak zacznę włączać jakieś elity to się robi problem? Tylko jak zacznę włączać elity to po #!$%@? mam tam dalej trzymać UM xD

Przepraszam, że tak wypytuje ale debil kompletny here a na grupce na FB boje się zadawać takie pytania bo tam sami powazni gracze 15k punktów, służbowy penis xD
tak, ale pamietaj ze to jest status tu i teraz, nie wiadomo co GW odwali w przyszlosci :D ale raczej wyglada na to ze nie odejda od tego pomyslu, w 9 wlasnie kolor blokowal duzo i wyszli z zalozenia zeby byc bardziej liberalnymi w 10 edycji
dlatego wyglada nie ma znaczenia

Tu nawet nie chodzi zeby wlaczac "elity" tylko unity ktore maja keyword chapterowy a dokladniej rzecz biorac faction keyword
Np deathwing