Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #laptopy #komputery

Mirki, mam do Was pytanie, szukam laptopa dla różowej, głównie do pracy na programach typu auto CAD, coś może do wizualizacji projektów itd. Budżet to ok 3500-3800, najlepiej z możliwością wzięcia na raty. Co byście poradzili? Myślałem nad dellem poleasingowym może, ale wypadłem z obiegu trochę i nie wiem jak co wygląda cenowo i co rzeczywiście się opłaca wziąć w tych pieniądzach. Z góry dzięki za odpowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 5
@Voilaszek Poleasingowce się w dzisiejszych czasach nie kalkulują, do auto CADa będziesz pracował tym przyjemniej im szybszy jest procesor, poleasingowce mają starsze procesory a ostatnio były dość duże skoki technologiczne i wydajnościowe, ergo - lepiej kupić konstrukcję na nowym CPU. Wizualizacja projektów - jak to ma być 3D z wieloma detalami to przydałaby się jakaś grafika, poleasingowce to zwykle laptopy z biur bez grafiki, ergo będzie ciężko z ogarnianiem rederów (o ile
@Voilaszek: AutoCAD ma opcjach → system → wydajność grafiki, tam jest możliwość zmniejszenia wygładzania krawędzi (pod wydajność wyświetlania 2D). Znacznie powiększa wydajność programu.
Siostra kupiła Lenovo Yoga Slim 7 Pro za 3800 zł 2 lata temu.
Lekki, i proporcje ekranowe 16:10.
Wtedy był nowością. A dzisiaj, mimo że już 2 lata starsze podzespoły są, kosztuje jeszcze więcej, bo 4500 zł.
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-slim-7-pro-14-r5-16gb-1tbssd-w11.bhtml

Taki by się najlepiej nadawał do programów użytkowych. Dodatkowa przestrzeń