Wpis z mikrobloga

Jaką najprostszą sensowną(perspektywiczną) drogę do napisania pierwszej apki dla androida wybrać?
Na co dzień zajmuję się pisaniem w C# i chciałbym nauczyć się czegoś nowego.
#programowanie
  • 10
  • 0
@eloar: Xamarin chyba (zaznaczym chyba, bo siedzę w temacie aplikacji desktopowych) już jest w fazie schyłkowej, teraz MAUI. Co do Kotlina - będę musiał rzucić kością jak tak dalej pójdzie czy iść drogą j.w. czy uczyć się czegoś całkowicie nowego. Po prostu nie wiem czy mi starczy zaparacia i czasu żeby ogarnąć to w stopniu średnio-zaawansowanym przynajmniej.
@fiddle: Jak chcesz pisać typowo na Android to Kotlin, jak interesuje cię multiplatformowość to nie ma lepszej opcji niż Flutter. Jest bardziej dojrzałą technologią, ma dużą społeczność, łatwo znaleźć przykładowe rozwiązania najczęstszych problemów i ma duży udział w rynku, który będzie rósł a nie malał moim zdaniem. MAUI to wciąż raczej ciekawostka i będzie popularny w wąskim gronie tak zwanych dotnetowców. Natomiast jeżeli nie chcesz wychodzić poza ekosystem MS to jesteś
  • 0
@markaron: dotnetowiec to ja ;) Tylko czuję, że czas, dla samego siebie wyjść poza .net .
@gromwell @eloar @elvenpath
Dzięki za Wasze rady. Dzisiaj jeszcze muszę dokończyć jedną rzecz i będę ogarniał czy lepszy dla mnie będzie Kotlin czy Flutter.
Tak czy inaczej wiem gdzie zacząć szukać.