Wpis z mikrobloga

Parę luźnych spostrzeżeń po 1 odcinku:
- gówniane CGI (te jelenie na początku zwłaszcza)
- duża dawka wokei'zmu (obowiązkowy wątek homo, kobiety rozstawiają facetów po kątach i wykonują typowo męskie czynności równie dobrze jak faceci, biali faceci są do niczego)
- kontrowersyjny wybór muzyki do czołówki.

Co do fabuły, wszystko moim zdaniem w jakiś sposób bedzie łączyć się z kopalnią:
- ludzie narzekają na jakość wody, pewnie kopalnia wywala gdzieś nielegalnie odpady doprowadzające do skażenia wód.
- pogorszenie jakości wody zbiega się w czasie z zaginięciem naukowców,
- śmierć aktywistki próbującej ujawnić mroczne sekrety kopalni,
- poruszony jest wątek finansowania stacji badawczej (NGO), ale kiedy policjant ma do powiedzenia coś jeszcze na ten temat, zaczyna awanturować się ta pijana i już do tego wątku nie wracamy,
- smierć naukowców, którzy potencjalnie mogli odkryć coś na temat szkodliwej działalności kopalni, więc trzeba było ich wyeliminować.

#truedetective
  • 6
@DarkCrusader_102:
Ja wyłączyłem pierwszy odcinek w połowie, ale mam takie same przemyślenia. Widzę tendencję spadkową.
Moim zdaniem tylko pierwszy sezon #truedetective jest cokolwiek warty (nawet pomijając fakt, że cała historia jest wyciągnięta z serii #xfiles). Drugi ledwo zmęczyłem. Trzeciego nie skończyłem. Czwartego nie byłem nawet w stanie zacząć ¯\(ツ)/¯
#!$%@? nawet czołówkę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja #!$%@? (°°
Keczupikczu - @DarkCrusader_102: 
Ja wyłączyłem pierwszy odcinek w połowie, ale mam t...

źródło: agoW541_700bwp

Pobierz
@Keczupikczu: ja drugiego w ogóle nie oglądałem, bo słyszałem że kiepski. Trzeci nawet mi się podobał, choć trochę się dłużył i oczywiście nie tak dobry jak 1. Sezon 4 obejrzę tak czy siak choćby dla Jodi Foster, ale mam nadzieję, że tego woke gówna będzie w kolejnych odcinkach nieco mniej
@DarkCrusader_102:
Drugi mimo wszystko warto obejrzeć dla postaci stworzonej przez Colina Farrella. To cała reszta w tym sezonie zawiodła.

ale mam nadzieję, że tego woke gówna będzie w kolejnych odcinkach nieco mniej

Obstawiam, że będzie wręcz odwrotnie. W trzecim sezonie było czarno ;) Teraz muszą wątki LPG ¯\(ツ)/¯