Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje postawić domowy serwer żeby móc na nim hostowac strony www, żeby móc je prezentować klientowi lub mieć swoje portfolio. Chciałbym żeby ten serwer korzystał z osobnego wifi (najlepiej karta prepaid jakiegoś operatora). Jaki router do tego polecacie?
Chciałem to zrobić na starym d-link dwr-116 którego kiedyś używałem z internetem od plusa. Teraz włożyłem tam kartę Orange i jak logowaniem się do panelu administracyjnego to nie działało mi przekierowanie portów mimo, że w menu była taka funkcja i wydaje mi się, że wszystko robiłem poprawnie. Czy ktoś z was miał też taki problem?

#router #wifi #serwer #hosting #hostingwww
  • 8
Chciałbym żeby ten serwer korzystał z osobnego wifi (najlepiej karta prepaid jakiegoś operatora). Jaki router do tego polecacie?


@michal2306: Hosting WWW na wifi xD. Weź se tam normalnego ISP po kablu dwa publiczne adresy IP, na jednym se wystaw co tam chcesz, na drugim zrób NAT na sieć domową i tyle. Wifi to zostaw smartfonom czy innym odkurzaczom. Router to chyba oczywiste że nic z większymi możliwościami/cena jak Mikrotik na rynku
@michal2306: A warto Ci się bawić we własny hosting, jak możesz mieć za kilkadziesiąt zł na rok jakiś najtańszy hosting komercyjny?
Pewnie wyjdzie taniej niż prąd i abonament na internet mobilny + czas na konfigurowanie tego wszystkiego.
@michal2306: Mogę polecić ten co sam mam - seohost.pl
najtańszy pakiet 2 GB masz za 82 zł brutto/rok (z kodem 81E33A taniej jeszcze o -30%)
I tam masz wszystko, domenę jakąś standardową hostingową, chyba że swoją jakąś .pl chcesz wykupić też w miarę tanio.
Do tego jakieś instalatory Wordressa itd, darmowy SSL (lets encrypt), php, mysql, crony, pomoc techniczna i wszystko czego dusza webmastera potrzebuje( ͡° ͜ʖ ͡°