Wpis z mikrobloga

Miraski, może Wy mi pomożecie.

Jesienią kupiłem mieszkanie 54m i teraz w zimowe miesiące mam zużycie gazu na poziomie 150m3 na miesiąc.
Gaz mamy do ogrzewania, cwu i kuchenki gazowej.

Mieszkanie ogrzewają 4 grzejniki, temperatura na termostacie ustawiona na 20* w dzień i 18/19* w nocy. Zmiana temperatury na kotle na wyższą pomogła obniżyć zużycie o 1m3 na dobę.

Nie wiem, co może być przyczyną tak dużego zużycia gazu, gdzie sąsiedzi z takim samym kotłem gazowym i wyższą temperaturą w mieszkaniu płacą za 2 miesiące tyle co ja za miesiąc. Mieszkamy w dwójkę, więc tej wody też jakoś bardzo dużo nie idzie. Ostatnio regulowałem też okna, żeby było trochę szczelniej.

#ogrzewanie
  • 8
@Cumill: ja mam mieszkanie 90mkw i od ostatniego miesiąca zużyłem 45m3
Tez ogrzewanie, ciepła woda i kuchenka.
Powinieneś sobie ogarnąć kogoś z kamerką termiczną żeby znaleźć czy gdzieś nie masz dużych mostków.
Ostatnie piętro? Ostatnie zawsze ma najgorzej pod względem izolacji termicznej.
Ja mam mieszkanie pośrodku więc grzeją mnie sąsiedzi z dołu i z góry.
@Cumill: sprawdź parapety i okna, czy z nich nie wieje (nie powinieneś czuć przepływu powietrza z żadnej strony okna jeżeli je wyregulowales) tam są zawsze największe starty
  • 0
@xdTM: Mieszkanie na parterze. Pomysł z termowizją dobry, muszę poszukać kogoś kto ma coś takiego. Okna sprawdzę po powrocie do domu.
@Cumill: mieszkanie na parterze będzie tu kluczowym sformułowaniem, niestety ale pewnie nic z tym nie zrobisz, ja mieszkam na 1 piętrze z czego mieszkanie pode mną nie jest ogrzewane więc w razie jak bym miał parter nad garażem, miesięcznie mam zużycie na poziomie 120m3, przy temperaturze 21*/20*, gdzie sąsiad nade mną zużywa 60-70... kocioł tradycyjny czy kondensat?
@xdTM na grzejnikach? od ostatniego miesiąca tzn że w 15 dni poszło Ci 45m3
@rajman: w 30 dni wyszło mi 45m3 na głównym liczniku gazu
Ale mieszkanie pomiędzy sąsiadami co grzeją mi z dołu i z góry to zupełnie co innego niż parter albo poddasze
@rajman: mieszkanie pod tobą nie jest w ogóle ogrzewane?
A sprawdza ktokolwiek czy tam w ogóle jest dodatnia temperatura?
Bo jeżeli nie to jest to niebezpieczne dla konstrukcji budynku
via Android
  • 0
@rajman generalnie pode mną jest lokal usługowy, który podobno słabo dbał o ogrzewanie, co nie zmienia faktu że tak samo jest pod sąsiadami.

Samą regulacją temperatury na kotle i regulacją okien udało mi się zejść z 5m3 na dobę, do 3,5m3.

Kocioł kondensacyjny, fakt że stary bo ma ok. 22 lata. W tym roku wymiana, więc myślę że może się coś poprawi.