Wpis z mikrobloga

@JicchakPerec: jeśli to dokładnie taki monitor jak na zdjęciu czyli NEC EA193MI-BK to najlepiej zdecydować się na sygnał cyfrowy, czyli wejście DVI-D lub DisplayPort. Przy tej karcie graficznej to najlepiej kabel DVI-D - DVI-D. Może być Single Link (18+1), który obsługuje max. rozdzielczość 1920x1080.
@bialy100k: Nie. Displayport<->HDMI nie działa w obie strony. Wyjście DP obsłuży wejście HDMI ale nie na odwrót. Do tego potrzebujesz ew. aktywny adapter HDMI->DP a i tak one nie działają poprawne i sprawiają problemy.
@bialy100k: @HaPPe ale Panowie, nad czym się tutaj rozwodzić? Skoro ma monitor z DVI-D (24 piny) i po stronie karty graficznej też DVI-D 24 piny to niech @JicchakPerec kupi przewód DVI-D <-> DVI-D 24 piny (Dual Link) i problem z głowy. Jeśli przez przypadek nieświadomie kupi w wersji Single Link (18 pin) to też zadziała, bo i tak nie będzie tutaj większej rozdzielczości niż 1920x1080 w przypadku tego monitora.
strusmig - @bialy100k: @HaPPe ale Panowie, nad czym się tutaj rozwodzić? Skoro ma mon...

źródło: Kabel-DVI-D

Pobierz
Nie. Displayport<->HDMI nie działa w obie strony. Wyjście DP obsłuży wejście HDMI ale nie na odwrót. Do tego potrzebujesz ew. aktywny adapter HDMI->DP a i tak one nie działają poprawne i sprawiają problemy.


@HaPPe: O cholera, to tego sie nie spodziewałem.
@JicchakPerec: tak, w zupełności się nada. To gniazdo DVI-I w karcie jest w stanie przyjąć zarówno DVI-D (cyfrowy) jak i DVI-A (analogowy).

swoją drogą nada się do gier retro


@JicchakPerec: z tego co słyszałem, to najlepszy odbiór retro-gierek jest na monitorach starszego typu czyli CRT, a to ze względu na układ pixeli, więcej poczytasz tutaj: https://wackoid.com/game/10-pictures-that-show-why-crt-tvs-are-better-for-gaming/