Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytania dt paneli laminowanych quick step i ogólnie o panelach
1) czy jest jakaś różnica w jakości pomiędzy tańszymi kolekcjami (classic) i tymi droższymi ( majestic, capture, impressive)? Warto dopłacić? Klasę ścieralności mają niby taką samą (ac4) a cena ponad 50% się różni.
2) gość od remontów zaproponował ułożyć te panele bez dylatacji na całej powierzchni (65m2, 3 sypialnie + salon), i przy samych płytkach na klej wypoziomowanć do płytek, coś jak na obrazku. A w sklepie mówią że koniecznie w pokojach i na łączeniu z płytkami będą potrzebne dylatacyje i listwy. Czym skuktuje ułożenie paneli częściowo na klej bez listwy?

#remontujzwykopem #quickstep
najbardziej-lysy - Mirki, mam pytania dt paneli laminowanych quick step i ogólnie o p...

źródło: laczenie-plytek-z-panelami

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy: chodzi o to, że panele laminowane zmieniają swoje wymiary pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Aby mogły to robić swobodnie stosuje się dylatację, czyli wolną przestrzeń dookoła, a czasem i w poprzek podłogi, jak jej długość przekracza max narzucone przez producenta. Przyklejenie paneli, zwłaszcza gdzieś na skrajnych brzegach podłogi spowoduje, że zmiany wymiarów będą musiały się odłożyć w całości po przeciwnej stronie. Jak tam luz się skończy, to jak myślisz,
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy: w mieszkaniu, które wynajmowałem położyli panele z minimalnym odstępem od ściany (1-2mm) i bez dylatacji między pomieszczeniami, po 4 miesiącach zaczęły skrzypieć, do tego takie panele z automatu tracą gwarancję, oczywiście zawsze znajdzie się jakiś majster, który powie, że te dylatacje to bujdy na resorach, ale potem efekt jest własnie taki, że podłoga zaczyna skrzypieć
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy wystarczy że przeczytasz instrukcję montażu na stronie quickstepa i będziesz wiedział dlaczego to zły pomysł, poszczególne kolekcję będą się różnić rodzajem fazy, wymiarami, strukturą powierzchni
  • Odpowiedz