Wpis z mikrobloga

17 + 1 = 18

Tytuł: Mężczyzna racjonalny
Autor: Rollo Tomassi
Gatunek: popularnonaukowa
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788395136399
Wydawnictwo: Czerwona Pigułka
Liczba stron: 318
Książka, która powstała w 2013 roku na podstawie wieloletniego bloga, studiów z zakresu psychologii behawioralnej. Sam autor to 32-latek (w momencie wydania) żonaty (17 lat), były gitarzysta zespołu rockowego. Ktoś zadał pytanie dotyczące relacji damsko-męskich i tak się potoczyło. Pozycja ta tłumaczy w jaki sposób feminizm i wykreowane zasady z normami społecznymi, w zasadzie wykastrowały mężczyzn. Można też tam znaleźć odpowiedź na pytania, co chodzi kobiecymi humorkami, szkodliwej akceptacji postawy "kobieta zmienną jest", etapach zostania pantoflem, etykietowaniu w postaci "incelstwa" i dlaczego pytanie czym jest męskość, nie jest najlepszym pomysłem. Inaczej mówiąc, książka nie demonizuje kobiet, tylko przedstawia, z jakich technik korzystają, żeby zrealizować hipergamiczny cel. Śmiało mogę ją postawić na równi z "No More Mr. Nice Guy".

Prywatny licznik: 7/200

#bookmeter #popularnonaukowabookmeter
konik_polanowy - 17 + 1 = 18

Tytuł: Mężczyzna racjonalny
Autor: Rollo Tomassi
Gatune...

źródło: 688556-352x500

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
@konik_polanowy 17 lat żonaty, w sensie od 17 lat? Z żoną która ma 17 lat?
Żenił się jak miał 15 lat??!
To jakby po podstawówce..

Nie umniejszam ale w wieku 32 lat to rozpoczyna się dopiero odpowiedzialne życie... gdzie tam do doświadczenia życiowo małżeńskiego...

Coś czuję że autor ma syndrom "miqlem problem z relacjami, trochę poczytałem, teraz wiem wszystko i będę zbawiał swiat bo wy nic nie wiecie a na pewno potrzebujecie
  • Odpowiedz