Wpis z mikrobloga

Siema,

Powie mi jakiś spec od IT czym różni się wbudowany moduł bluetooth np. w laptopie czy telefonie od takiego zwykłego odbiornika BT na USB do kompa stacjonarnego

Mam słuchawki BT i jest z nimi problem właśnie na odbiorniku, podczas oglądania czegoś lub słuchania muzyki grają normalnie, jednak jak wyłączę filmik albo muzykę na parę chwil to potem po wcisnieciu odtwrzania film/muzyka leci a słuchawki bez dźwięku, jakby nie łapały że znowu mają dawać dźwięk w danej chwili...

Dodam że to słuchawki SoundCore space A40, podobyny problem miałem z airpodsami pro, miałem kiedyś Huawei i4 i nie było z nimi problemu na tym samym odbiorniku BT.

Na laptopie i telefonie działają super, nie ma takiego problemu, mogą leżeć i pół dnia nieużywane a zawsze dają dźwięk po włączeniu filmu/muzyki czy czegokolwiek innego

#bluetooth #komputery #it #elektronika #sluchawki
  • 6
@facet_bandyta: miejsce gdzie jest moduł bt zamontowany nie ma znaczenia

Natomiast moduły bt mają różną jakość, dongiel z allegro za dolara z Chin może być słaby, standardy bt są różne - mają różny zasięg i jakość połączenia
Powie mi jakiś spec od IT czym różni się wbudowany moduł bluetooth


@facet_bandyta: tym, że w laptopie/telefonie ktoś to sprawdził raczej nie wypuścił bubla. W przypadku dongli USB najczęściej jest to chipset realteka (np. rtl8761), który byle chińczyk wcisnął do jak najtańszej obudowy, bez zadbania o antenę i czy wydasz na to 5 czy 50zł, to nie wiesz co wylosujesz, jaki będzie zasięg i czy nie będzie szarpało dźwiękiem.

jak wyłączę
@facet_bandyta: Poza tym co wyżej napisano, to dochodzą jeszcze dwa elementy:
1 - kontrola jakości (czyli laptop/telefon sa testowane cy wszystko działa przed sprzedażą)
2 - antena (moduł BT w laptopie czy telefonie mają swoje anteny poprawiające zasięg, umiejscowione tak aby nie było zakłóceń, urządzenia na USB często nie mają żadnej anteny, a sam port USB przenosi sporo szumów).
Siema,


Powie mi jakiś spec od IT czym różni się wbudowany moduł bluetooth np. w laptopie czy telefonie od takiego zwykłego odbiornika BT na USB do kompa stacjonarnego


@facet_bandyta: fizycznie czy elektrycznie? Bo jak elektrycznie to niczym i najczęściej i tak działa na szynie USB nawet jak jest w postaci karty z wifi pod m2.

hciconfig
hci2: Type: Primary Bus: USB
BD Address: XX:XX:XX:XX:XX:XX ACL MTU: 1021:4 SCO MTU: 96:6
UP
czym różni się wbudowany moduł bluetooth np. w laptopie czy telefonie od takiego zwykłego odbiornika BT na USB


@facet_bandyta: a czym się różni wróbelek?

Nie wiemy, jaki masz wbudowany moduł w "np laptopie" (bo są ich naprawdę stada). I do jakiego "zwykłego" BT na usb porównujemy.
Ciekawostka - w zasadzie wszystkie wbudowane w laptopach BT (mimo że znajdują się w karcie sieciowej wifi, na mini-pcie itp) to i tak łączą się