Wpis z mikrobloga

Tak, było to podręcznikowe ułaskawienie.

Dla zamkniętych w swojej bańce polecam te zestawienie fragmentów z książek, artykułów naukowych i wypowiedzi uznanych praktyków prawa.

Oczywiście po tym jak zrobił to Duda linia nagle się zmieniła, bo zrobił to niewłaściwy, wg prawniczej elity, prezydent.

#polityka #sejm
mm_2 - Tak, było to podręcznikowe ułaskawienie. 

Dla zamkniętych w swojej bańce pole...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@sztynksiareczka @emenems oczywiście, że wiem co mówi profesor Waltoś, nie jestem w bańce, ale widzę jak nagle zmienił zdanie bo uczyłem się z jego podręcznika w 2015. Do tej daty większość mówiła że ułaskawienie abolicyjne (tutaj po orzeczeniu, a przed uprawomocnieniem) było dopuszczalne.
  • Odpowiedz
niewłaściwy, wg prawniczej elity, prezydent.


@mm_2: od 2015 tluczecie narrację, że to zła elita protestuje przeciw PiS bo są konserwatywni, a nie dlatego że łamią prawo i ich metody nieprzystoją do cywilizowanego kraju i już się trochę przejadła. Trzeba coś innego wymyślić
  • Odpowiedz
@mm_2
Jednak sam prof. Stanisław Waltoś w rozmowie z TVN24 uważa, że "przepisy konstytucji razem wzięte, łącznie z wykładnią systemową mówią, że prezydent nie może stosować prawa łaski w czasie toczącego się procesu".

— Konstytucja w art. 139 mówi o prawie ułaskawienia, ale słuszna jest praktyka [stosowana] do tej pory i mam nadzieję, że dalej będzie taka sama praktyka, że nie stosowało się [ułaskawienia] w toku toczącego się procesu. Prezydent stosował prawo
  • Odpowiedz
@mm_2: śmieszne jest to że autorzy tych książek teraz mówią co innego mimo że konstytucją się nie zmieniła. Mi to śmierdzi korupcją, Platforma musiała nieźle posmarować żeby przekupić prawników, którzy jeszcze do niedawna nauczali że prezydent RP może ułaskawić kogo i kiedy chce zgodnie z Konstytucją
  • Odpowiedz
Jednak sam prof. Stanisław Waltoś w rozmowie z TVN24 uważa, że "przepisy konstytucji razem wzięte, łącznie z wykładnią systemową mówią, że prezydent nie może stosować prawa łaski w czasie toczącego się procesu".


@emenems: ten sam Waltoś, który w 2009 r. mówił i pisał zupełnie co innego xD
  • Odpowiedz