Wpis z mikrobloga

@Masuj: Może dlatego, że instytucje państwa przestały uznawać obowiązujące powszechnie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego?

Albo dlatego, że siłą, bezprawnie przejęto telewizję publiczną?

WAŻNE ŻE PO PISOWCÓW DUPA BOLI
  • Odpowiedz
@Kapitalista777 Mocno ograniczony jesteś jeśli nie widzisz problemu w ulaskawianiu osoby niewinnej. Ciężko mi uwierzyć, że są osoby które naprawdę wierzą w legalność szpagatow ze strony TK. Póki co nie żyjemy w państwie gdzie sprawowana jest monarchia absolutna i prezydent nie może sobie "uwalniać" sądów przed prawomocnym wyrokiem. To jest oczywiste.
  • Odpowiedz
@ebeebe123123: Prezydent w Polsce nie "ułaskawia", a stosuje prawo łaski, co jest jasno określone w konstytucji.

I Trybunał Konstytucyjny orzekł, że prawo to prezydent może stosować na dowolnym etapie postępowania. Według konstytucji orzeczenia TK są ostateczne.

Ignorowanie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego jest reliktem konstytucyjnym i jawnym podeptaniem praworządności w Polsce.
  • Odpowiedz
@Kapitalista777 Pissowiec pisze farmazony o praworządności w kontekście TK i Dudy xD. A z postkomuną też walczycie montując prokuratora stanu wojennego w TK? Nie widzisz problemu w tym, że przestępcy sprawowali władze nad MSW i służbami tylko to, że Przylebska na zamówienie z nowogrodzkiej wydała taki a nie inny "wyrok".
  • Odpowiedz
@ebeebe123123: Oho, widzę już otwieramy przyłbicę - od teraz jestem dla partyjniaka "PiSowcem".

Nie podoba mi się Piotrowicz w TK, ale jak w ogóle można porównywać kogoś, kto w PRL pracował jako prokurator, do wprowadzenia do europarlamentu KACYKÓW TEGO SOWIECKIEGO PAŃSTWA, szefów tej organizacji?

Jak w ogóle można chcieć mordę otwierać, wiedząc kto stoi po drugiej stronie?

To nie zwykli prokuratorzy czy pracownicy naukowi, a pion kierowniczy sprawstwa mordów na Polakach
Kapitalista777 - @ebeebe123123: Oho, widzę już otwieramy przyłbicę - od teraz jestem ...

źródło: EpYL7uiWEAQdtj-

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kapitalista777 ale się odpalił xD. Jakby Urban żył to bym z nim się wódki napił i w czym masz problem. Jakimś cudem to drugi największy komuch po Wałęsie jest powszechnie uważany za najlepszego prezydenta po 89. Jeśli Miller czy cimoszewicz podpisywali by się pod rozkazami w "sprawie mordow na Polakach" to piss miało 8 lat żeby skazać ich a póki co to wąsik i Kamiński pierdzą w pasiak( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: niezły fikołek, jak Adrian. Posłów do europarlamentu wybiera się w wyborach bezpośrednich, więc to naród ich tam wysłał. Co innego Julia, Krysia i Piotrowicz. Widzisz różnicę?
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: To nie ma sensu. Rozmowa na wykopie wygląda tak:

Maj, 1945.
- A więc co sądzisz o przejęciu Polski przez wojska sowieckie?
- No muszę przyznać, że nie bardzo mi się to podoba, wolałbym niezależne polskie władze.
- CZYLI JESTEŚ HITLEROWCEM????

Najgorsze jest to, że oni nie widzą że już są sektą. Nie miną dwa lata i będą plakać na wykopie, że im tak źle się żyje i potrzebują jakiegoś
  • Odpowiedz
I Trybunał Konstytucyjny orzekł, że prawo to prezydent może stosować na dowolnym etapie postępowania. Według konstytucji orzeczenia TK są ostateczne.


@Kapitalista777: Trybunał konstytucyjny nie służy do legitymizowania działań prezydenta tylko orzeka o zgodności aktów prawa niższego rzędu z aktami rzędu wyższego, plus ma mały katalog zamknięty dodatkowych uprawnień wśród których nie ma rozstrzygania zagadnień prawnych, których dotyczy ta sprawa. Rozstrzygnięcia dotyczące zagadnień prawnych związanych ze stosowaniem prawa wydaje sąd najwyższy.

Sąd
  • Odpowiedz
Trybunał konstytucyjny nie służy do legitymizowania działań prezydenta tylko orzeka o zgodności aktów prawa niższego rzędu z aktami rzędu wyższego, plis ma mały katalog zamknięty dodatkowych uprawnień wśród których nie ma rozstrzygania zagadnień prawnych, których dotyczy ta sprawa. Rozstrzygnięcia dotyczące zagadnień prawnych związanych ze stosowaniem prawa wydaje sąd najwyższy.


@HeadH: Trybunał Konstytucyjny rozwiązuje również spory kompetencyjne, bo od tego również jest.

SN nie ma żadnych uprawnień do oceny peroratyw prezydenta.
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: To nie jest spór kompetencyjny, mimo, że media usilnie próbują to tak kreować. Odsyłam do definicji. Sąd Najwyższy nie wypowiedział się w kwestii prerogatyw prezydenta, tylko rozstrzygał zagadnienie prawne dotyczące stosowania prawa, po to został powołany. nikt prezydentowi nie zabiera uprawnień.
  • Odpowiedz