Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #prawojazdy #zakalamotocyklistow #ciekawostki #kierowcy #kierowca

Mirki, czo ten #slask to ja nawet nie. Dzisiaj niestety byłem zmuszony przejechać przez #katowice i spotkał mnie mindfuck 'a gdyby...'

mamy takie rondo

https://maps.google.com/?ll=50.264437,19.0223&spn=0.000514,0.001321&t=h&z=20

wjeżdżam na nie od ul. Chorzowskiej prawym pasem i zamierzam przejechać je prosto(2-gi zjazd).

Zakładając hipotetycznie, że na wysokości pierwszego zjazdu samochód jadący wewnętrznym pasem chciałby zjechać z ronda(al. W. Korfantego) to kto z nas ma pierwszeństwo?

Ja z prawego jadący prosto czy on zjeżdżając z ronda wewnętrznym pasem?

załączam foto pomocnicze :V

taxi chce zjechać z ronda, a ja chciałbym prosto
źródło: comment_3FOfLqQe8tv1Hr1yzGG3rP7xUW6LJDpL.jpg
  • 8
@onomatobeka: a to rondo nie działa tak jak te turbinowe z radomia? Że niby z lewego pasa ma się pierwszeństwo? Dawno tam nie byłem, ale pasy właśnie były podobnie malowane na nim. Pewnie się mylę, ale taka mnie myśl naszła.
@onomatobeka:

Ronda w Katowicach nie są skomplikowane (nawet te dwa tradycyjne na Tauzenie, które nie wiedzieć czemu są problemem dla wielu kierowców). Pojeździj trochę po Zagłębiu, to dopiero dostaniesz mindfucka. W Sosnowcu jest kilka dziwnych skrzyżowań o kształcie ronda sterowanych sygnalizacją świetlną i podobnie w Dąbrowie Górniczej. Do tego wszystko przesadnie projektowane na 3 pasy, podczas, gdy 2 spokojnie by wystarczyły dla tego natężenia ruchu. :)

BTW. Kumpel kiedyś zawiesił się