Wpis z mikrobloga

Tak czy siak prawo musi być przestrzegane.


@Aokx: Dokładnie. Dlatego Kamiński i Wąsik powinni iść siedzieć, a jak prezydent chce ich ułaskawić to niech tym razem zrobi to poprawnie.
  • Odpowiedz
@Aokx Duda ułaskawił ich gdy wyrok nie był prawomocny więc nie miał prawa do tego , po drugie ułaskawił ich od dalszego postępowania karnego do którego też nie ma prawa
  • Odpowiedz
@Aokx: Widzę znawca prawa się znalazł xD
Niech prezydent od razu wypisze in blanco ułaskawienie na cały PiS + na siebie za wszystkie ewentualne wyroki w przyszłości, w końcu nie ma ograniczeń - "ułaskawiasz i koniec", pora na csa.

Weź się nie kompromituj i chociaż poświęć godzinkę na jakiś risercz na stronach prawnych, to dowiesz się czemu narracja Dudy gwałci logikę prawną.
  • Odpowiedz
@Aokx: jakie inne? Ułaskawienie stosuje się wobec skazanych. Czyli jedyne przed czym ratuje to przed odsiadką.
Typ widnieje w rejestrze skazanych.
Wpis do tego rejestru blokuje możliwość bycia posłem/senatorem/eurodeputowanym¯\(ツ)/¯

I ułaskawienie dotyczy konkretnego wyroku a nie osoby.
Jak się robi po pisowskiemu i #!$%@? wykonanie to nie ma się co dziwić temu iż nie wyszło ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Widzę znawca prawa się znalazł xD


@shinoda1990: Znawca podstaw logiki

Ty się kompromitujesz jeśli nie potrawisz zrozumieć prostego prawa. A strony prawne są od siania zamętu w prawie, na tym prawnicy zarabiają.
  • Odpowiedz
A strony prawne są od siania zamętu w prawie, na tym prawnicy zarabiają.


@Aokx: Wiadomo, chłopski rozum wie lepiej.

Czy prawo łaski może przybrać formę abolicji indywidualnej?

W art. 139 Konstytucji nie rozstrzygnięto, czy w zakresie prawa łaski mieści się także abolicja indywidualna, a zatem czy możliwe jest ułaskawienie danej osoby zanim dojdzie do jej prawomocnego skazania. Zwolennicy tezy o dopuszczalności abolicji indywidualnej wskazują przede wszystkim, że Konstytucja wprost tego nie wyklucza. Jest to jednak wniosek zbyt daleko idący, oparty na skrajnie literalnej wykładni ustawy zasadniczej. Wykładnia taka nie jest dopuszczalna, co wynika zarówno z naturalnej ogólności regulacji konstytucyjnych (Konstytucja nie może być zbyt kazuistyczna), jak i faktu, że jest ona spójnym systemem norm, zasad i wartości. Poszczególne jej przepisy należy zatem interpretować w kontekście pozostałych jej postanowień, a zwłaszcza zasad konstytucyjnych, które powinny być urzeczywistniane w jak
  • Odpowiedz