Wpis z mikrobloga

@raul7788: Przecież w ich opowieści co chwila coś się nie klei. Będą gadać co im ślina na język przyniesie byle nie pójść do pierdla. O tym burdelu prawnym jaki jest teraz to za kilka lat będą uczyć w uczelniach na Prawie.

Ja się nie zdziwię jak za kilka lat zrobią na ten temat dobry serial bo wątków i zwrotów akcji pewnie jeszcze sporo przed nami.
@raul7788: Co to w ogóle znaczy "uznają wyrok"??? prawo jakoś zmieniło? W sensie, że jak dostanę 2 lata za kradzież to muszę ''uznać" wyrok bo inaczej jest nieważny i nic mi zrobic nie mogą? To są jakieś jaja.
Skoro jest prawomocny wyrok to przed 6 do drzwi grzecznie powinni zapukać taranem panowie policjanci i do sztumu.
Chcą sie kryminały naradzać z adwokatem i zastanawiać co robić to niech to robią jak
Co to w ogóle znaczy "uznają wyrok"??? prawo jakoś zmieniło? W sensie, że jak dostanę 2 lata za kradzież to muszę ''uznać" wyrok bo inaczej jest nieważny i nic mi zrobic nie mogą? To są jakieś jaja.

Skoro jest prawomocny wyrok to przed 6 do drzwi grzecznie powinni zapukać taranem panowie policjanci i do sztumu.

Chcą sie kryminały naradzać z adwokatem i zastanawiać co robić to niech to robią jak wszyscy inni
Co to w ogóle znaczy "uznają wyrok"??? prawo jakoś zmieniło? W sensie, że jak dostanę 2 lata za kradzież to muszę ''uznać" wyrok bo inaczej jest nieważny i nic mi zrobic nie mogą? To są jakieś jaja.


@WiesniakzPowolania: Nie jestem prawnikiem i jedynie pobieżnie pogooglowałem. Z moich ustaleń wynika, że możesz odwołać się od wyroku poprzez apelację jak i kasację (w pewnych warunkach), a różnica jest między innymi taka, że przy