Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace Siema mam taki problem. Dzis montowałem podzespoły do PC i napotkałem sie z problemami pierwszy podejrzewam że wynika z dodania drugiego SSD i system sie nie bootuje jakiś tip z tym. Drugi problem i tutaj już poważniejszy mam problem z tym ze po wymianie GPU RX 6700 XT nie jestem w stanie wejsc nawet do BIOSu nic sie nie dzieje i teraz pytanie zasilacz nie wyrabia na stanie mam chieftec core 700w 80 plus gold. Bardzo byłbym wdzięczny za jakąś pomoc jeśli za mało infromacji sorka ale nie bardzo wiem co jeszcze powiedzieć
  • 13
  • Odpowiedz
@szczoder_DDL: co do grafiki, to zrób reset biosu wyjmując baterię i odpal kompa i poczekaj dłuższa chwilkę(2-3min).
Płyta zrobi 2, 3 restarty i wtedy powinna przejść procedura POST + power of sequence.
Jak po tym nie pojawi się obraz, to masz problem z grafiką.
  • Odpowiedz
@PituPituGB jak zasilacz jest włączony, ale jest w stanie spoczynku, to może nie zadziałać, b jest 5VSB), ale nie pamiętam żeby u mnie to nie zadziałało a miałem pod ręką ponad 200 płyt.
  • Odpowiedz
  • 0
@szczoder_DDL a może zrób film telefonem, tylko jak najwyraźniej, przy dobrym oświetleniu.

Pokaż. Dokładnie jak wyjmujesz starą kartę, jak wsadzasz nową, jak podpinasz kabelki i co się dzieje po włączeniu.
Ze szczególnym uwzględnieniem diod na płycie głównej i na. Klawiaturze (num lock, scroll lock) po włączeniu kompa.
  • Odpowiedz
@majk3l Problem był z RAMem o dziwo nie x montażem tylko dostawał za mało napięć. Dałem teraz że dostaje 1.36V. Mam nadzieję że to wystarczy ale nwm czy są inne rozwiązania na dłuższą metę
  • Odpowiedz